Obrenovac, 26.04.2018

Ko su dobitnici Zlatnih globusa?


Izvor: B92,Lokalne novine | Obrenovac, 09.01.2018.
Održana je 75. dodela Zlatnih globusa, a ostvarenja koja su dominirala u nominacijama, ali i nagradama su “The Shape of Water“, “The Post“, “The Handmaid’s Tale“ i “Big Little Lies“. Pogledajte kompletnu listu dobnitika, ali i nominovanih

Foto:EPA / HFPA / HANDOUT




Najbolja TV glumica

Pobednik: Nikol Kidman, Big Little Lies
Reese Witherspoon, Big Little Lies
Jessica Lange, Feud: Bette and Joan
Susan Sarandon, Feud: Bette and Joan
Jessica Biel, The Sinner

Najbolja sporedna uloga

Willem Dafoe, The Florida Project
Armie Hammer, Call Me by Your Name
Richard Jenkins, The Shape of Water
Pobednik: Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Plummer, All the Money in the World

Najbolja glumica u TV seriji (mjuzikl/komedija)

Pamela Adlon, Better Things
Alison Brie, GLOW
Pobednica: Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Issa Rae, Insecure
Frankie Shaw, SMILF

Najbolja TV glumica (drama)

Pobednica: Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale
Claire Foy, The Crown
Katherine Langford, 13 Reasons Why
Maggie Gyllenhaal, The Deuce
Caitriona Balfe, Outlander

Najbolji TV glumac (drama)

Freddie Highmore, The Good Doctor
Pobednik: Sterling K. Brown, This Is Us
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Jason Bateman, Ozark
Liev Schreiber, Ray Donovan

Najbolja TV serija (drama)

Pobednik: The Handmaid’s Tale
This Is Us
The Crown
Game of Thrones
Stranger Things

Najbolji sporedni glumac u seriji ili TV filmu

Christian Slater, Mr. Robot
David Harbour, Stranger Things
Alfred Molina, Feud: Bette and Joan
Pobednik: Alexander Skarsgård, Big Little Lies
David Thewlis, Fargo

Najbolja originalna forma

Carter Burwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Pobednik: Alexandre Desplat, The Shape of Water
Jonny Greenwood, Phantom Thread
John Williams, The Post
Hans Zimmer, Dunkirk

Najbolja pesma

Home, Ferdinand
Mighty River, Mudboumd
Remember Me, Coco
The Star, The Star
Pobednik: This Is Me, The Greatest Showman

Najbolji glumac (mjuzikl/komedija)

Steve Carell, Battle of the Sexes
Ansel Elgort, Baby Driver
Pobednik: James Franco, The Disaster Artist
Hugh Jackman, The Greatest Showman
Daniel Kaluuya, Get Out

Najbolja sporedna ženska uloga u seriji ili TV filmu

Pobednik: Laura Dern, Big Little Lies
Ann Dowd, The Handmaid’s Tale
Chrissy Metz, This Is Us
Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies
Shailene Woodley, Big Little Lies

Najbolji animirani film

The Boss Baby
The Breadwinner
Pobednik: Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Najbolja sporedna ženska uloga (drama)

Mary J. Blige, Mudbound
Hong Chau, Downsizing
Pobednica: Allison Janney, I, Tonya
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Najbolji scenario:

The Shape of Water
Lady Bird
Pobednik: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
The Post
Molly’s Game

Najbolji strani film

A Fantastic Woman
First They Killed My Father
Pobednik: In the Fade
Loveless
The Square

Najbolji glumac u mini-seriji ili filmu

Robert De Niro, The Wizard of Lies
Kyle MacLachlan, Twin Peaks
Jude Law, The Young Pope
Pobednik: Ewan McGregor, Fargo
Geoffrey Rush, Genius

Najbolja TV serija (komedija)

Black-ish
Pobednik: The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
SMILF
Will & Grace

Najbolji glumac u TV seriji (mjuzikl/komedija)

Anthony Anderson, Black-ish
Pobednik: Aziz Ansari, Master of None
Kevin Bacon, I Love Dick
William H. Macy, Shameless
Eric McCormack, Will & Grace

Najbolji filmski režiser

Pobednik: Guillermo del Toro, The Shape of Water
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan, Dunkirk
Ridley Scott, All the Money in the World
Steven Spielberg, The Post

Najbolja mini-serija ili TV film

Pobednik: Big Little Lies
Feud: Bette and Joan
Fargo
Top of the Lake: China Girl
The Sinner

Najbolja filmska glumica (mjuzikl/film)

Judi Dench, Victoria & Abdul
Margot Robbie, I, Tonya
Pobednik: Saoirse Ronan, Lady Bird
Emma Stone, Battle of the Sexes
Helen Mirren, The Leisure Seeker

Najbolji film (komedija/mjuzikl)

The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Pobednik: Lady Bird

Najbolji glumac (drama)

Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.
Tom Hanks, The Post
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Pobednik: Gary Oldman, Darkest Hour

Najbolja glumica (drama)

Jessica Chastain, Molly’s Game
Sally Hawkins, The Shape of Water
Pobednik: Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Meryl Streep, The Post
Michelle Williams, All the Money in the World

Najbolji film (drama)

Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Call Me by Your Name
Pobednik: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri





Lokalne Novine Obrenovac


Vuk Ilić PR Agencija za izradu i održavanje WEB portala LOKALNE NOVINE Obrenovac
Portal LOKALNE NOVINE je javno internet glasilo registrovano pod brojem : IN 000333
Upotreba autorskog materijala objavljenog na stranicama ovog portala dozvoljena je uz obavezno navođenje izvora
Ostale uslove korišćenja portala pročitajte OVDE