Obrenovac, 19.11.2018

Borac sa Ušća osvojio 'Grbavicu'

Izvor: Borac Ušće | Obrenovac, 05.04.2018.
Fk Jedinstvo (Dren) - Fk Borac (Ušće) 1:4 (1:2)

Fudbaleri Jedinstva iz Drena predali su čuvenu "Grbavicu" komšijama sa Ušća, rezultat nakon devedeset minuta bio je - 1:4. Ove sezone "Grbavica" je bila tvrd orah za mnoge rivale ali ne i za fudbalere Borca sa Ušća koji su posle tri vezana poraza napokon ostvarili pobedu. Poslednji put "Grbavica je pala 21.05.2017, tada je bodove iz Drena odnela Zvezda iz Konatica.

Nije izgledalo u uvodnim minutima da će Borac ostvariti trijumf, fudbaler Jedinstva iz Drena mladi Bojan Marjanović pocepao je mrežu  Veličkovića za ranu prednost domaćih - 1:0. Trgli su se fudbaleri Borca nakon primljenog gola, tandem Matić-Veljković stupio je na scenu. Brzonogi Veljko Matić proigrao je golgetera Veljkovića kome nije bilo teško da matira Veljovića - 1:1. Potpuni preokret vidjen je nekoliko minuta pre kraja prvog dela igre. Iskusni Mladenović igrao je rukom u kaznenom prostoru, a siguran sa bele tačke bio je Damjan Jošić - 1:2.

U nastavku utakmice fudbaleri Jedinstva iz Drena propustili su kolosalne prilike, kako to fudbal ume da režira kada se ne iskoriste prilike stigne kazna. Ponovo je asisten bio Matić a ovoga puta u ulozi strelca našao se Ješić - 1:3. Tačku na utakmicu stavio je Jošić, remek delo za ubedljivu pobedu svoje ekipe - 1:4.

U narednom kolu fudbaleri Jedinstva iz Drena idu u Rvate a Borac sa Ušća u derbiju kola dočekuje lidera iz Male Moštanice.