Obrenovac, 18.11.2017

Zemun se provukao u Drenu

Izvor: Lokalne Novine | Obrenovac, 04.09.2017
Fk Jedinstvo (Dren) - Fk Zemun 2:2 (1:1)

Na otvaranju nove sezone, mladji kadeti Jedinstva iz Drena dočekali su na svom terenu poznato ime srpskog fudbala ekipu Zemuna.Početak utakmice obeležili su gosti iz Zemuna, slobodan udarac sa 20 metara izvodi Božić i dovodi svoj tim do prednosti.Od tog trenutka talentovani dečaci iz Drena oslobadjaju se pritiska i kreću u totalnu ofanzivu.

Upravo se ta ofanziva brzo isplatila, slobodan udarac sa pola terena izvodi Šišić Merlin i preciznim udarcem poravnava rezultat i donosi svojim saigračima i navijačima ogromnu radost.Na poluvreme se odlazi rezultatom 1:1.

Početak drugog dela igre obeležili su igrači Jedinstva, napadali su svim silama ka golu Zemuna a terenska inicijativa došla je do izražaja deset minuta pred kraj susreta.Posle konfuzije u kaznenom prostoru Zemuna, lopta se odbija do Marića koji petom u stilu najvećih svetskih majstora trese mrežu i donosi ogromnu radost.

Nisu imali sreće borbeni Drenjani u samo završnici utakmice, kapiten Zemuna Cakić postiže gol iz kornera i postavlja konačan rezultat utakmice - 2:2.Sjajna fudbalska predstava, minuti su delili Dren od senzacije ali nema vremena za tugu, misli su preusmerene na sledeću utakmicu u kojoj Jedinstvo ide na noge srpskoligašu Sopotu.