Obrenovac, 18.12.2018

KUP OBRENOVCA: Posavina osvojila trofej(FOTO,VIDEO)

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 02.10.2018
Fk Posavina (Stubline) - Ofk Zabrežje 3:1 (3:1)

U finalnom susretu koje je danas odigrano na stadionu Radničkog ekipa Posavine iz Stublina savladala je Zabrežje rezultatom - 3:1. Strelci u finalu bili su Denis Đukić x2 i Milan Nikolić za Posavinu a Snježan Žuža za Zabrežje.

Utakmicu su bolje otvorili fudbaleri Zabrežja, prvi je pripretio Stakić ali lopta odlazi pored gola. Nije dugo trebalo fudbalerima Zabrežja da dođu do prednosti, loptu na sredini terena uzeo je Rudež i izbacio Šašu koji centrira a na pravom mestu nalazi se Žuža i trese mrežu Posavine - 0:1. Tri minuta kasnije Posavina stiže do izjednačenja, maestralno se kretao Đukić, dobio loptu u prostor i rutinski pogodio suprotan ugao - 1:1.

Zabrežje je moglo ponovo do prednosti, Vasiljević je dobro šutirao ali na mestu je bio Lazić. Sredinom prvog dela igre Posavina dolazi do potpunog preokreta. Napadač Đukić iznudio je slobodan udarac, loptu je namestio Marinković i poslao je u šesnaesterac, odbrana Zabrežja je na trenutak reagovala dobro ali lopta dolazi do mladog Vesića koji kao na "tacni" servira loptu za Nikolića, prekaljeni napadač to koristi i trese mrežu - 2:1. Igrao se 36.minut utakmice a Posavina stiže do novog gola, odličnu loptu u prostor dobio je Đukić, prevario istrčalog Marinkovića i pogodio nebranjenu mrežu - 3:1. Pred kraj prvog dela igre levi bek Posavine Goljić dobio je crveni karton.

U nastavku utakmice Zabrežje je dodalo gas i napadalo svim silama. Odličan pokušaj Stakića iz slobodnog udarca majstorski je skinuo Lazić, koji je u drugom delu pravio bravure na golu Posavine. Uspeli su igrači iz Stublina da se odbrane do kraja utakmice i zasluženo dođu do pehara. Pobednički pehar dodelio je Branko Bezarević, predsednik saveza, uručio ga je u ruke Žikiću koji je sa ekipom znao da proslavi.