STRELAC IZ MISLODJINA POBEDNIK KUPA FSOO

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 04.10.2017
Fk Omladinac (Veliko Polje) - Fk Strelac (Mislodjin) 0:1 (0:0).

lokalnenovine.rs

Fudbaleri Strelca iz Mislodjina posle velike borbe uspeli su u finalnom susretu da savladaju Omladinac iz Velikog Polja minimalnim rezultatom 1:0 i tako osvoje Kup na teritoriji FSOO. Pobednika odlučio rezervista Slobodan Božić.

Veliki broj ljubitelja fudbala okupio se na "Parku Kneževa" da isprati finalni susret izmedju beogradskih ligaša Strelca iz Mislodjina i Omladinca iz Velikog Polja. Utakmica od velikog značaja za obe ekipe koje su rezervisano ušle u meč.

Prvu priliku na utakmici imao je Lazić, oprobao je udarac ali lopta završava pored gola Jovanića. Samo nekoliko trenutaka kasnije šutirao je Babić iz okreta ali na mestu je bio golman Omladinca Jovanić. Slobodan udarac na 20.metara od gola loše izvodi Lalović a odmah za njim idealnu priliku imao je mladi Tadić, izborio se sjajno za loptu i iz povoljne situacije šutirao pored gola.Do kraja poluvremena nije bilo prilika vredno pomena.

Drugo poluvreme bolje otvara Omladinac, opet je Tadić imao šansu, šutirao je iz blizine ali prekaljeni Djelov mirno reaguje i sprečava siguran pogodak. Nastavio je Omladinac sa pritiskom ali odbrana Strelca radila je kao sat na ovoj utakmici i otklanjala lako svaku potencijalnu opasnost.

Trenutak odluke desio se kada je sudija Sekulić svirao slobodan udarac za Strelac na 16.metara od gola, loptu je namestio Milošević, uputio topovski udarac, Jovanić je teškom mukom odbranio ali na loptu natrčava rezervista Božić i sprovodi je u mrežu za veliku radost. Do kraja utakmice Omladinac je propustio kolosalnu priliku preko Lalovića, šutirao je iz "peterca" ali ponovo majstorski postavljen Djelov, sprečava siguran pogodak i slavlje je moglo da počne.

Pehar pobedniku uručio je Stanković Miloš ispred Komisije za sport.