Obrenovac, 22.07.2018

Zlatne odbojka┼íice OK 'TENT' osvojile Me─Ĺunarodni turnir u Oristanu u Italiji

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 24.06.2018.
Odbojka┼íice OK 'TENT' su pobednice turnira Sardegna Volleyball Challenge koji je odr┼żan u Italiji u Oristanu. One su u finalu savladale nema─Źku ekipu Rotation Prenzlauer Berg rezultatom 3:2

´╗┐

Mlade odbojkašice Odbojkaškog kluba TENT iz Obrenovca zaslu┼żeno su osvojile prvo mesto na presti┼żnom me─Ĺunarodnom turniru  SARDEGNA VOLLEYBALL CHALLENGE (Sardinija odbojkaški izazov) koji je odr┼żan u Oristanu u Italiji. Protivnik našim devojkama u finalu bila je ekipa  Rotation Prenzlauer Berg iz Nema─Źke. Obrenova─Źke odbojkašice bile su dominantnije i pobedile nema─Źki klub rezultatom (3-2: 17-25, 25-15, 25-15, 27-29, 15-11).

Dva kluba su se predstavila u finalu nakon osvajanja eliminacionih rundi i prošla u polufinale, pobedivši reprezentacije Rusije i Crne Gore u polufinalu.

Mnogobrojni navija─Źi došli su da isprate finalni me─Ź izme─Ĺu Srbije i Nema─Źke koji je bio spektakularan i nepredvidiv. Nema─Źke odbojkašice su u prvom setu bile dominantnije i odli─Źno su se suprotstavljale efektnom napadu odbojkašica TENT-a, dobrom odbranom.

Iako je prvi set završen vo─Ĺstvom Nema─Źke, drugi je doneo  preokret ve─ç u prvim minutima. Odbojkašice TENT-a  iskoristivši svoju savršenu harmoniju i odli─Źan tehni─Źki nivo, ostvarile su prednost od 10 poena (25-15).

Tre─çi set je bio fotokopija drugog, velika prednost i odli─Źna igra pove─çale su prednost odbojkašica TENT-a.

Karakter Nemaca, koji je ─Źak i u polufinalu sa Crnom Gorom preokrenuo rezultat koji je bio o─Źigledan, izašao je u ─Źetvrtom delu. Rotation Prenzlauer Berg  poboljšao je odbranu i ponovo otkrio po─Źetnu napetost u napadu. To je bio veoma uravnote┼żen i spektakularan set, zaklju─Źen 29-27 za odbojkašice Nema─Źke, sti─Źu─çi pravo da igraju peti set za pobedu.

Me─Ĺutim, u petom setu TENT nije imao propusta. Od samog po─Źetka, obrenova─Źke devojke su se borile precizno i odlu─Źno da bi set završile rezultatom 15-11 i osvojanjem turnira u Oristanu.

Odbojkašicama TENT-a sve─Źano su uru─Źene nagrade u prisustvu gradona─Źelnika Oristana Andree Lutzu, savetnika za sport Francesca Pinne, generalnog sekretara Srpske odbojkaške federacije Ivana Kne┼żevi─ça, svetskih odbojkaških kraljica i bo┼żanstava turnira Ekaterine Gamove i Evgenije Startseve, predsednik FIPAV Oristana Roberto Puddu i predsednika Gimland Bebbo Porcheddu.

Naše devojke još jednom su pokazale da se trud, rad i upornost uvek isplate, ali i dostojno reprezentovale svoj grad Obrenovac koji iz mnogo razloga nosi epitet grad  sporta.