Obrenovac, 13.11.2018

Omladinac 'petardom' ispratio Žarkovo

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 09.03.2018.
Fk Omladinac (Veliko Polje) : Fk Žarkovo 5:1 (4:0)

Omladinska ekipa Omladinca iz Velikog Polja danas je na otvaranju prolećnog dela prvenstva "petardom" častila goste iz Žarkova. Na prelepom terenu u Krtinskoj izabranici Branka Rašića demonstrirali su silu i osvojili 31 bod u prvenstvu.

Omladinac je do prednosti doveo Tripković, odlično je izveo slobodan udarac sa 20.metara, golman Žarkova bio je primoran da izvadi loptu iz mreže. Samo pet minuta kasnije, na sjajnu asistenciju Vasića brzonogi Marković lako rešava situaciju. Na golu Omladinca briljirao je Veličković, pojačanje iz prvog tima Rojkovca. Igrao se 36.minut utakmice a Omladinac je vodio 3:0, Mladen Zorbić beleži asistenciju a loptu u nebranjenu mrežu ponovo sprovodi Marković. Rezultat prvog dela igre postavlja Zorbić, sjajno je ispratio odbijenu loptu i bez problema je sproveo u mrežu - 4:0.

U nastavku utakmice gosti su imali penal, golman Veličković oborio je napadača Žarkova ali samo nekoliko trenutaka kasnije se iskupio i maestralnom intervencijom odbranio penal. Ipak gosti u 70.minutu utakmice dolaze do počasnog gola posle dobro izvedenog kornera. U 90.minutu utakmice najbolji strelac Tadić čim je kročio na teren zatresao je mrežu i postavio konačan rezultat utakmice - 5:1.

Omladinac je igrao u sastavu: Veličković, Cicović, Garić, Vasić.I, Vasić.O, Lukić, Tripković, Grčić, Zorbić, Djordjić i Marković. Igrali su još: Čanić, Simonović, Beljinac, Stamenić, Mijatović i Tadić.

U narednom kolu Omladinac ide na gostovanje ekipi Budućnosti iz Dobanovaca.