Obrenovac, 13.11.2018

Omladinac prikazao odličnu igru i savladao Šumadiju iz Šopića

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 28.03.2018.
Fk Omladinac (Veliko Polje) - Fk Šumadija (Šopić) 3:1 (2:0)

Izabranici Branka Rašića juče su na "domaćem" terenu u Progarima savladali odličnu Šumadiju iz Šopića rezultatom 3:1. Strelci za Veliko Polje bili su Lalović Nikola, Maksimović Milan i Lalović Ljubivoj. Ovom pobedom Omladinac je osvojio 19 bod u prvenstvu uz gol razliku 28:20.

Od prvog minuta utakmice domaćin je krenuo svim silama ka golu gostiju i ta ofanziva ubrzo se isplatila. Igrao se 10.minut utakmice kada je Maksimović sjajno asistirao Nikoli Lalović kome nije bilo teško da zatrese mrežu Šumadije - 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije posle kornera Tadića, najbolje se u šesnaestercu gostiju snalazi asistent kod prvog gola Maksimović i preciznim udarcem duplira prednost i postavlja rezultat prvog dela igre - 2:0.

U nastavku utakmice gosti su posle jedne kontre uspeli da smanje prednost i vrate se u igru. Napadali su svim silama ka golu Jovanića koji je briljirao u tim trenutcima. I nakon mnogobrojnih napada gostiju usledila je munjevita kontra, Todović pronalazi Jevdjenovića koji šutira ali golman gostiju odbija loptu pravo na nogu Ljubivoju Lalović koji postiže pogodak za konačnih - 3:1.

U narednom kolu fudbaleri Omladinca idu na gostovanje u Dudovicu.