Obrenovac, 13.12.2018

Omladinac ubedljivo savladao Rakovicu i zauzeo lidersku poziciju

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 30.08.2018.
Fk Rakovica - Fk Omladinac (Veliko Polje) 1:9 (0:6)

Druga utakmica i druga pobeda, to je skor Omladinca iz Velikog Polja u Prvoj beogradskoj ligi omladinaca. U prvom kolu, istorijskom za ovo mesto, talentovani igrači savladali su Bežaniju a jutros su na terenu Rakovice ubedljivo savladali istoimenu ekipu rezultatom - 1:9.

Od samog starta utakmice terensku inicijativu preuzima Omladinac, to se brzo isplatilo, Tripković je maestralno pronašao Tadića koji nesebično asistira Obućini za - 0:1. Samo nekoliko trenutaka kasnije, prednost je duplirana, korner odlično izvodi Tadić a na pravom mestu nalazi se Stevan Cicović - 0:2. Igrao se 25.minut utakmice, sve je sam Tadić odradio, prošao četiri fudbalera Rakovice i kao na tacni poslužio brzonogog Simonovića koji neumoljivo trese mrežu - 0:3.

Od tog trenutka Omladinac dodaje još jače gas, posle tri asistencije Tadić se upisuje i u strelce, dobro je izveo slobodan udarac i lopta je odsela u mreži - 0:4. Isti igrač minut kasnije iznudio je jedanaesterac i u maniru rasnih strelaca realizovao isti - 0:5. U samoj završnici prvog dela ponovo u ulozi asistenta nalazi se Tadić, izbacio je agilnog Pavlovića koji rešava lako situaciju 1 na 1 i postavlja rezultat prvog dela igre - 0:6.

U nastavku utakmice domaći sastav se povukao skroz, želeli su da izbegnu potpuni brodolom ali nisu uspeli u tome. Preslikana situacija kao sa početka utakmice, Tripković pronalazi Tadića, on ostavlja povratnu a na pravom mestu nalazi se Anđelo Obućina i preciznim udarcem trese mrežu - 0:7. Ređale su se prilike kao na traci, Simonović je pobegao zadnjoj liniji Rakovice, šutirao dobro ali golman domaćih odbija loptu u polje, na nju natrčava Tadić i postiže svoj treći pogodak na meču - 0:8. Posle trećeg, došao je i četvrti, ovoga puta Obućina asistencijom časti Tadića a ovaj prihvata to i preciznim udarcem postiže svoj četvrti a ukupno deveti pogodak za Omladinac na ovom meču.

Domaći sastav uspeo je u završnici da dođe do počasnog pogotka i postavi konačan rezultat utakmice - 1:9. Omladinac trenutno zauzima poziciju broj jedan a za vikend u Veliko Polje dolazi još jedan prvoligaš, Sinđelić.