Obrenovac, 21.08.2019

Omladinci Prve Iskre grabe ka odbrani titule

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 03.05.2019.
To kraja prvenstva ostalo je samo još pet kola

Omladinska liga Obrenovca polako ulazi u završnicu, lider na tabeli je prošlogodišnji šampion Prva Iskra iz Bariča. Izabranici Voje Jevđenovića u prolećnom delu prvenstva ostvarili su četiri pobede i doživeli jedan poraz od drugoplasirane ekipe iz Grabovca. Trenutno na svom kontu imaju 39 osvojenih bodova uz gol razliku - 62:26.

Prekretnica za ovu ekipu bila je pobeda nad velikim rivalom iz Drena. Poznata je ona čuvena "Ko u Drenu uzme bodove taj osvaja prvenstvo". Uspeli su u tome talentovani "hemičari" i minimalnim rezultatom odneli velika tri boda sa vrućeg gostovanja. Čovek odluke bio je rezervista Stanimir Stamenković koji je u poslednjem minutu utakmice omogućio Stanišiću da zatrese mrežu i donese svom timu neopisivo slavlje.

Dodatnu sigurnost ekipi davao je talentovani golman Dejan Nešić, pamtiće dugo publika na "Grbavici" njegove intervencije. Za naš portal kapiten Prve Iskre rekao je o nešto više o samoj utakmici u Drenu:
"Veoma bitna pobeda u borbi za titulu. Čestitao bih svojim saigračima na velikoj borbi. Iskoristiću priliku da čestitam i momcima iz Drena na fer i korektnoj utakmici i želim im puno sreće u nastavku prvenstva. Izuzetno sam srećan što smo izašli kao pobednici i sad gazimo dalje u nove pobede. Mislim da u svaku narednu utakmicu treba da uđemo ovako borbeno i sa velikom željom za pobedom. Nadam se da možemo da osvojimo ligu, to će biti moja prva titula od kad sam došao u Iskru".