Obrenovac, 04.04.2020

Prva Iskra ubedljiva na startu drugog dela prvenstva

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 09.03.2020.
Fk Prva Iskra (Barič) - Fk Šumadija (Šopić) 3:0 (2:0).

Fudbaleri Prve Iskre iz Bariča otvorili su drugi deo sezone na najlepši mogući način. Izabranici mladog trenera Markovića savladali su pred svojim navijačima Šumadiju iz Šopića rezultatom - 3:0. Iskusni Milenko Garić pokušao je u uvodnim minutima da donese prednost svom timu, ali istakao se Ostojić, golman Šumadije. Nekoliko trenutaka kasnije Jovanović je pogodio okvir gola gostiju.

Ipak, treća prilika bila je kobna po Šumadiju. Odlično je Janićijević proigrao Kojića, a dugogodišnji fudbaler Prve Iskre ne prašta i trese mrežu - 1:0. Nisu se fudbaleri Šumadije ni osvestili, a Iskra je duplirala prednost, strelac Topalović - 2:0. Domaći tim mogao je i ubedljivije da završi prvi deo utakmice, udarce Jovanovića i Dačovića odbranio je solidni Ostojić.

Iskusno su drugi deo utakmice odigrali "hemičari", tačka na utakmicu stavljena je u 85.minutu, mrežu Å umadije pogodio je rezervista Diković. Prva Iskra trenutno zauzima četvrtu poziciju sa 32 osvojena boda. Narednog vikenda očekuje ih teÅ¡ko gostovanje, protivnik Fk LeÅ¡tane.