Obrenovac, 23.10.2019

Fudbaleri Posavine nadigrali Rojkovac i osvojili nova tri boda

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 16.09.2019.
Fk Posavina (Stubline) - Fk Rojkovac 3:1 (2:0)

Lokalni derbi odigran je juče u Stublinama, domaća Posavina dočekala je Rojkovac i odnela veliku pobedu - 3:1. Čovek odluke bio je Denis Đukić sa dva brza gola u početku utakmice.

Posle pobede u Velikom Polju fudbaleri Rojkovca nisu imali snage za novi podvig. Silno motivisan domaćin krenuo je od starta jako, a to se vrlo brzo isplatilo. Nakon udarca Obradovića lopta u pet metara dolazi do Đukića koji iz okreta pogađa ugao gola - 1:0. Samo nekoliko trenutaka kasnije loše reaguje odbrana Rojkovca i to ponovo koristi Đukić - 2:0.

Mogao je Rojkovac da smanji rezultat, iskusni Isailović izbacio je Ilića, ali njegov udarac završava pored gola Posavine. Nekoliko minuta kasnije dosuđen je slobodan udarac za Rojkovac, loptu je namestio Isailović i poslao je preko gola. Na poluvreme se odlazi rezultatom - 2:0.

Nastavak utakmice malo bolje otvara Rojkovac, udarac iz ugla izveo je Gajić, lopta dolazi do Isailovića koji sa pet metara pogađa stativu. Kazna stiže vrlo brzo, majstor fudbala Obradović pronašao je Docića na penalu, a iskusni golgeter pogađa mrežu Pejakovića - 3:0. Do kraja utakmice Rojkovac je smanjio rezultat, gol je postigao Isailović - 3:1.

U narednom kolu Posavina ide u Lisović, a Rojkovac na stadionu Hajduka sa Liona dočekuje Borac iz Arnajeva.