Obrenovac, 19.10.2018

Posavina savladala Rojkovac u derbiju kola

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 28.04.2018.
Fk Rojkovac - Fk Posavina (Stubline) 1:4 (1:2)

U derbiju opštinske lige koji je danas odigran na "Parku Kneževa" fudbaleri Posavine savladali su Rojkovac rezultatom - 4:1. Velika tri boda za ekipu iz Stublina koja nastavlja poteru za liderom i drži drugo mesto koje verovatno vodi u baraž.

Domaći sastav znatno oslabljen u ovom duelu, na terenu nisu bili kapiten Dubaić, Živković, Vučićević, povredjeni Joksimović tako da je trener Dimitrijević imao velike muke oko startne postave. Ipak fudbaleri Rojkovca mogli su prvi do gola, iskosa je šutirao Ranković ali lopta pogadja okvir Planićevog gola. Nakon velike borbe na sredini terena usledila je munjevita kontra gostiju, kapiten Vesić prošao je po levoj strani i na petercu pronašao Djukića koji iz okreta trese mrežu - 0:1.

Nastavio je Rojkovac sa napadima ali odbrana Posavine na čelu sa Kostićem odlično je radila svoj posao. Fudbaleri Posavine duplirali su prednost sredinom prvog dela igre, preslikana situacija kao kod prvog gola, ovoga puta golgeter Nikolić ulazi u kazneni prostor sa desnog boka i na tacni poslužuje kapitena Vesića koji sa par metara sprovodi loptu u mrežu - 0:2.

Nakon tog gola desio se trenutak koji je znatno olakšao posao gostima, igrač sredine terena domaćih Popović dobio je crveni karton i ostavio svoje saigrače na cedilu. Samo nekoliko minuta kasnije dosudjen je penal za Rojkovac, siguran izvodjač bio je kapiten Milosavljević - 1:2. Mogao je Rojkovac da poravna rezultat u poslednjem minutu prvog dela igre, agilni Stamenić uputio je prelep udarac ali stativa je bila saveznik Posavine.

U nastavku utakmice fudbaleri Posavine dodaju gas i postižu još dva gola. Na velikih 3:1 povisio je Srdjan Antić, verovatno najlepši potez utakmice, tehnički perfektan udarac završio je u mreži. Rojkovac je napadao stihijski ali nije uspeo da ugrozi Planića, dok je na drugoj strani Nikolić propustio dva zicera. Tačku na utakmicu stavio je kapiten Vesić, lako je rešio situaciju jedan na jedan i overio bitnu pobedu.