Obrenovac, 18.11.2017

Zvezda 'minimalcem' srušila Rojkovac

Izvor: Lokalne Novine | Obrenovac, 02.10.2017
Fk Rojkovac - Fk Zvezda (Konatice) 0:1 (0:1).

Fudbaleri Zvezde iz Konatica savladali su u derbiju kola ekipu Rojkovca minimalnim rezultatom - 1:0. Strelac jedinog gola na meču bio je novajlija u crveno belim redovima Aćimović Boško.

Veliki broj ljubitelja fudbala okupio se na Zabrežju da isprati ovaj susret a već u uvodnim minutima šok za domaćina, fudbaleri Zvezde posle jedne dobre akcije dolaze do prednosti. Ubačenu loptu Petrovića brzonogi Perić vraća do Brkića koji je mogao da uputi udarac ali se odlučio da uposli Aćimovića kome nije bilo teško da zatrese mrežu Mijatovića.

Domaći tim krenuo je nakon gola da napada konstantno a odličnu priliku imao je Ilić, šutirao je iz okreta ali je na mestu bio Jovanović. Nedugo zatim udarac je oprobao i Živković, precizno je šutirao ali sjajno interveniše Jovanović. Do kraja poluvremena beležimo priliku Perića za Zvezdu i Popovića za Rojkovac ali mreže ostaju netaknute.

Drugo poluvreme bolje otvara Rojkovac, sjajan pas Vučićevića prema Iliću koji je sve odradio ali opet odlično reaguje igrač utakmice Jovanović. Posle jednog kornera za domaći tim lopta se odbila na 25 metara od gola a na nju je naleteo Ranković i uputio silovit udarac, izvio se Jovanović i ponovo sprečio siguran pogodak. Što se tiče Zvezde jedina prilika vredna pomena je lob udarac rezerviste Grčića koji je prebacio Mijatovića ali je lopta odskočila na petercu i završila preko prečke.

U narednom 07.kolu fudbaleri Rojkovca idu u Ljubinića a Zvezda na svom terenu igra "derbi" protiv Partizana iz Draževca.