Obrenovac, 18.11.2017

Pajić u nadoknadi doneo pobedu Rojkovcu

Izvor: Lokalne Novine | Obrenovac, 04.09.2017
Fk Rojkovac - Fk Jedinstvo (Dren) 2:1 (1:0)

U drugom kolu nikad zanimljivije opštinske lige, fudbaleri Rojkovca dočekali su na Zabrežju nezgodnu ekipu Jedinstva iz Drena.U uvodnim minutima utakmice Rojkovac stiže do željene prednosti.Motor ekipe Rojkovca, neumorni Pajić majstorski šalje loptu prema Iliću koji preciznim udarcem u drugi ugao matira Veljovića - 1:0.

Rojkovac od tog trenutka nastavlja sa jakim tempom, vezni red radio je kao sat i u pojedinim momentima sakrio loptu fudbalerima Jedinstva.Posle odlične dubinske lopte Gajića, Ilić obilazi golmana Veljovića i iz mrtvog ugla pronalazi usamljenog Radojičića koji sa dva metra ne uspeva da zatrese praznu mrežu.Fudbaleri Jedinstva probali su dva puta iz velike udaljenosti da zatresu mrežu ali sve je to bilo bezopasno po Kuvekalovića.Do kraja prvog poluvremena Rojkovac je imao još jedan zicer preko Milosavljevića, ali Veljović maestralno reaguje i sprečava siguran pogodak.

U drugom poluvremenu gosti iz Drena iz prve ozbiljnije prilike stižu do izjednačujućeg pogotka.Udarac iz ugla odlično izvodi Janošević a Stamenić u stilu rasnih napadača udarcem glavom trese mrežu i donosi radost svom timu - 1:1.Od tog trenutka Rojkovac je krenuo svim silama napred ali promene rezultat nije bilo sve do same nadoknade, gde je vidjena prava drama.

Sudija Sekulić posle igranja rukom jednog fudbalere Jedinstva pokazuje na belu tačku, loptu uzima golman Kuvekalović koji matira Veljovića ali Sekulić ponavlja penal.Loptu na "kreč" ponovo stavlja Kuvekalović, ovoga puta pogadja prečku a Sekulić ponovo ponavlja penal zbog preranog ulaska fudbalera Jedinstva u kazneni prostor.Treći penal Kuvekalović ostavlja Pajiću koji preuzima veliku odgovornost na sebe i preciznim udarcem donosi svom timu zasluženu pobedu i nova tri boda.

U narednom kolu fudbaleri Rojkovca idu na teško gostovanje u Malu Moštanicu a Jedinstvo na svom terenu dočekuje Partizan iz Draževca.