Obrenovac, 18.11.2017

Podela bodova u prvom gradskom derbiju

Izvor: Lokalne Novine | Obrenovac, 04.11.2017
Fk Rojkovac - Ofk Rvati 1:1 (0:1)

Prvi gradski derbi odigran je danas na stadionu "Park Kneževa" na Zabrežju, prisutna publika mogla je da vidi jednu zanimljivu utakmicu sa po nekoliko dobrih prilika na obe strane, ali na kraju rezultat onaj najpravedniji - 1:1.

Prvi su pripretili fudbaleri Rojkovca, posle jednog kornera udarac je oprobao Popović ali lopta odlazi preko prečke. Nedugo zatim odličnu priliku imao je prvi strelac Rvata iskusni Vučićević, izašao je sam na Dubaića koji izlazi kao pobednik iz ovog duela. Ipak posle jedne munjevite kontre Rvati dolaze do prednosti, sjajno je Vučićević pronašao na penalu Ilića koji preciznim udarcem trese mrežu i postavlja rezultat prvog dela igre - 0:1.

U nastavku Rojkovac dodaje gas, samo što je kročio na teren Stamenić trese mrežu ali sudija Mickoski signalizira nedozvoljenu poziciju. Ipak nekoliko minuta kasnije Stamenić ponovo trese mrežu, spoljnom ga izvanredno pronalazi Filip Ranković popularni "Mesi" a Stamenić iz prve trese mrežu i donosi izjednačenje  - 1:1. Mickoski je dosudio slobodan udarac za Rvate na oko 45.metara od gola a Ninković na iznenadjenje svih direktno šutira  i pogadja okvir gola, malo je nedostajalo da postigne jedan od najlepših golova u ovom šampionatu.

Rojkovac je napadao a Rvati su čekali kontru, posle jednog napada Rojkovca sevnula je munjevita kontra, lopta dolazi do Vučićevića koji prebacuje istrčalog Dubaića ali milimetri su delili da lopta završi u mreži. Samo minut kasnije Radojičić je napravio slalom, uposlio Ilića koji sa deset metara šutira pravo u Dubaića. Sjajnu priliku za Rojkovac u poslednjem munutu imao je Stamenić, odlično je centrirao Živković, lopta prolazi pored nekoliko igrača i dolazi do Stamenića koji gadja levi donji ugao ali lopta odlazi tik pored stative. Na kraju ipak zaslužena podela bodova u prvom gradskom derbiju.