Obrenovac, 21.09.2019

ROJKOVAC KROZ BARAŽ U BEOGRADSKU LIGU

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 21.06.2019.
Fk Rojkovac - Fk Duboko (Mala Moštanica) 5:0 (3:0)

Fudbaleri Rojkovca ostvarili su istorijski uspeh i obezbedili sledeće sezone učešÄ‡e u Prvoj beogradskoj ligi grupa "B". Posle poraza u prvoj utakmici baraža malo ko je verovao da Rojkovčani mogu do zacrtanog cilja. Nisu tako mislili sami igrači, pružili su maksimum i neverovatnom igrom došli do velike pobede - 5:0.

Da se loše piše fudbalerima iz Male Moštanice nagovestio je Živković koji u uvodnim minutima utakmice udarcem glavom matira Gausa - 1:0. Nisu se osvestili fudbaleri Dubokog, a stiže nova kazna. Akcija iz udžbenika, Ilić petom do Stefanova, koji centrira, a na pravom mestu nalazi se Isailović i glavom sprovodi loptu u mrežu - 2:0. Igrao se 40.minut utakmice, neumorni Pajić probio je po boku i uputio centaršut prema Iliću koji sa par metara pogađa metu - 3:0. Mogli su fudbaleri Dubokog da se vrate u igru, ali prečka je dva puta bila saveznik Rojkovca.

Nastavak utakmice doneo je malo bolju igru fudbalera Dubokog, imali su još jednu prečku, ovoga puta posle slobodnog udaraca, ali mreža Pajića ostaje netaknuta. Sve dileme oko putnika u viši rang otklonio je Ilić. Dobio je dubinsku loptu Isailović i bez gledanja poslao pas između fudbalera Dubokog, sve to prati Ilić, obilazi golmana i trese mrežu za velikih - 4:0.

Do kraja utakmice u listu strelaca upisao se i rezervista Lazić, iskosa je uputio precizan udarac i stavio tačku na istorijsku utakmicu svog kluba - 5:0. Posle samo tri godine postojanja ostvaren je neverovatan uspeh, a Rojkovčane u novom prvenstvu čekaju gostovanja u Rudovce, Baroševac, Lazarevac.