Obrenovac, 18.11.2017

Rojkovac pobedom započeo novo prvenstvo

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 29.08.2017.
Fk Krtinska - Fk Rojkovac 0:2 (0:0).

Fudbaleri Rojkovca savladali su Krtinsku na otvaranju nove sezone i tako obradovali veliki broj vatrenih navijača koji su i ovog puta napravili pravu malu feštu na tribinama.Utakmica sama po sebi premašila je ovaj stepen takmičenja, vidjen je visok intenzitet trčanja tokom čitavog meča a sparno vreme nije puno uticalo na igrače.

Na samom startu utakmice Krtinska propušta zicer, smiren je bio prekaljeni Kuvekalović koji je maestralno odreagovao i spasao siguran pogodak.Nekoliko trenutaka kasnije Ilić je nanizao nekoliko fudbalera Krtinske i iskosa uputio precizan udarac ali lopta završava na stativi gola Bugarskog.Prvo poluvreme nije donelo preterana uzbudjenja, uglavnom se borba vodila na sredini terena.

U drugom poluvremenu Rojkovac dodaje gas i konstanto vrši presing ka golu Krtinske.Defanzivna linija domaćih grčevito je branila gol dobrih pola sata a onda posle odličnog centaršuta Gajića levi bek Živković nebeskim skokom donosi željenu prednost i stvara delirijum na tribinama  - 0:1.Nastavio je Rojkovac sa prilikama, mladi Radojičić bocnuo je Bugarskog iz mrtvog ugla ali lopta odlazi pored gola.Ključni trenutak utakmice desio se u 81.minutu, kapiten Krtinske Vasiljević poveo je loptu, dao sebi for a sve to prati Ilić koji mu "krade" loptu i rešava situaciju jedan na jedan sa Bugarskim - 0:2.

Do kraja utakmice beležimo priliku Krtinske, posle kornera Stankovića dve odlične prilike imao je Vasiljević ali odlični Ranković vadi loptu sa gol linije i nedozvoljava domaćinu da dodje do počasnog pogotka.U narednom kolu fudbaleri Rojkovca na svom terenu dočekuju Jedinstvo iz Drena , dok Krtinska ide na gostovanje Partizanu iz Draževca.