Obrenovac, 25.06.2018

Cviji─çeva izborila remi Srbije u drami protiv Nema─Źke!

Izvor: Lokalne Novine | Obrenovac, 06.12.2017
Srpske rukometašice igrale nerešeno 22:22 i to golom Dragane Cvijić u poslednjim sekundama.

´╗┐

Rukometašice Srbije  igrale su nerešeno sa selekcijom Nema─Źke 22:22 u 3. kolu Svetskog prvenstva koje se odr┼żava od 1–17. decembra.

Selekcija Srbije je u prve dve utakmice ubedljivo savladala rukometašice Kine i Kameruna, a Nemice su bile bolje od Kameruna i Ju┼żne Koreje. Bio je ovo duel za prvo mesto u grupi. Srbija je sada prva zbog bolje gol razlike ali sa istim brojem bodova 5.

U 4. kolu Srbija igra protiv Holandije.

Prava drama vi─Ĺena je u poslednjih 4 minuta. Rezultat je bio nerešen 20:20, a onda je Sanja Damnjanovi─ç dala gol za vo─Ĺstvo.

Nemice preko sedmerca smanjuju rezultat dva minuta pre kraja. Srbija gubi loptu u slede─çem napadu, a Nemice popsti┼żu gol 22:21 na minut pre kraja. To im je bilo prvo vo─Ĺstvo u drugom poluvremenu.

Imali smo napad, koji nismo iskoristili, ali smo nakon toga presekli loptu Nema─Źke i Dragana Cviji─ç je sa šest metara dala gol za remi.

Nemice su bolje ušle u me─Ź, što su manifestovale vo─Ĺstvom od 6:3 nakon deset minuta igre. Treba ista─çi da je doma─çi sastav u jednom momentu imao i prednost od 5:1.

Selekcija Srbije ne samo da je povratila egal u susret, ve─ç je i stigla do prvog vo─Ĺstva (9:8). Nemice ubrzo uzvra─çaju (9:9), ─Źemu je doprinela ─Źinjenica da naša selekcija nije iskoristila dva napada sa igra─Źicom više.

Na poluvremenu Srbija je vodila 11:9, a polovinom drugog poluvremena i sa 16:13. Ipak, Nemice su se borile do kraja i uspele da stignu do 20:20 na ─Źetiri minuta pre kraja.