Obrenovac, 19.11.2017

Srpski rukometaši nisu slavili posle meča sa Austrijom

Izvor: Blic,Lokalne novine | Obrenovac, 29.10.2017.
Druga utakmica priprema za Evropsko prvenstvo, koju je rukometna reprezentacija Srbije igrala protiv Austrije, završila se rezultatom 38:38 (20:23)

Izabranici selektora Jovice Cvetkovića slavili su u četvrtak (34:32), ali drugi meč nisu završili sa osmehom na licu. Prednost od tri gola na poluvremenu je obećavala, ali je rival pokazao svoje umeće u drugom delu. Gol Nikole Bilika sa linije sedam metara doveo je do toga da ovo veče za Austriju ne bude poraz.

Solidnu igru je na nekoliko trenutka poremetila povreda Darka Đukića, koji je u petom minutu nezgodno pao posle jednog napada. Drugo poluvreme je za Austriju bila šansa da okrenu meč u svoju korist, što nisu učinili sve do poslednjih sekundi, kada je Srbija izgubila prednost i utakmica se završila sa 38:38.

U redovima naše selekcije istakao se Ilić sa devet golova, zatim Marsenić i njegovih sedam, a Rnić i Vujin su po šest puta bili zaslužni za nemirnu mrežu protivnika. Iako se je bilo mnogo prepreka i povreda igrača, selektor Cvetković zadovoljan je trijumfom i remijem.