Obrenovac, 18.11.2017

Sloga iz Ratara neumoljiva na domaćem terenu

Izvor: Lokalne Novine | Obrenovac, 26.09.2017
Fk Sloga (Ratari) - Fk Partizan (Draževac) 5:0 (4:0).

I ako je ušla u ovaj meč bez golmana i nekoliko igrača iz prve postave, Sloga je deklasirala ekipu iz Draževca i tako nastavila pobednički niz na svom terenu. Gost je bio ravnopravan rival tek nešto više od 15 minuta, a onda je usledila furiozna igra domaćina i već na poluvremenu se znao pobednik.

Prvi gol na utakmici postiže štoper Aleksandar Cvetković, zakucao je loptu u gol glavom za veliku radost domaćih, asistent kod gola Simić Miloš. Prednost je duplirana već u 27 minutu, posle asistencije Matića, kapiten Igor Simić udarcem sa ivice kaznenog prostora pogadja donji levi ugao - 2:0.

Nekoliko trenutaka kasnije, kapiten Simić odlično izvodi korner a Cvetković postiže svoj drugi gol na utakmici, treći za Slogu. Treba spomenuti da je Cvetković u prethodnom kolu postigao izvanredan pogodak protiv Rojkovca, pocepao je mrežu "makazicama" a na ovoj utakmici nastavio je golgeterski niz. Trenutak koji je definitivno prelomio utakmicu desio se u 39.minutu, Partizan ima penal koji ne koristi kapiten gostiju Stepanović a Sloga u munjevitoj kontri dobija penal koji sigurno realizuje brzonogi Matić za ogromnih 4:0.

Drugo poluvreme igralo se uglavnom na polovini gostiju, brojne šanse kao i jos jedan penal promašuju domaći, Cvetković nije uspeo da upiše het -trik.Tačka na ovu utakmiocu stavljena je u 88 minutu,prodor kapitena Simića, koji zavrće loptu u peterac a rezervista Vasić Nikola šalje loptu pod prečku gola gostiju, za oduševljenje svih prisutnih na igralistu u Ratarima.

U narednom 06.kolu fudbaleri Sloge idu na teško gostovanje na UšÄ‡e dok Partizan na svom terenu dočekuje Belo Polje.