Obrenovac, 21.07.2019

TITULA OSTAJE NA MARAKANI

Izvor: Sportske.net,Lokalne novine | Obrenovac, 06.05.2019.
Zvezda je šampion, Mladost pala u 35. kolu plej-ofa Super lige Srbije!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su lučansku Mladost i na taj način odbranili šampionsku titulu.

Sve četiri utakmice 35. kola plej-ofa Super lige Srbije odigrane su u terminu od 18 časova, a u centru pažnje bila je ona na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda je ugostila lučansku Mladost i slavila minimalnim rezultatom 1:0 (0:0), pa je dva kola pre kraja odbranila šampionsku titulu!

Ekipa Vladana Milojevića namučila se u četvrtom ovosezonskom susretu sa ekipom Mladosti, ali je na kraju upisala trijumf koji joj je obezbedio 29. šampionsku titulu.

Mladost je imala zrelije prilike u prvom poluvremenu. Gosti su pretili preko Petra Bojića i Vladimira Radivojevića ali nije bilo promene rezultata.

U nastavku više uzbuđenja. U 66. minutu sudija Čolović pokazuje na belu tačku, ali golman Rosić brani udarac El Fardu Bena!

Nedugo zatim drugi žuti karton za Marka Gobeljića i Zvezda ostaje sa desetoricom u poslednjih dvadeset minuta, ali i pored toga uspeva da stigne do trijumfa.

Osam minuta pre kraja rezervista Milan Pavkov dobija povratnu loptu i pogađa za trijumf Crvene zvezde koja tako posle 12 godina uspeva da odbrani titulu.