ZVEZDA JE ŠAMPION!

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 12.06.2018.
Crveno-beli savladali FMP sa ubedljivih 3:0 za 19. titulu prvaka!

Slavile su Delije sinoć u hali „Aleksandar Nikolić“!

Klub sa Malog Kalemegdana opravdao je epitet velikog favorita srpske Superlige i sa 3:0 u finalnoj seriji stigao do titule šampiona.

Izabranici Milenka Topića otvorili su meč u nešto opuštenijem ritmu. Gosti su održavali sitnu, ali svakako uočljivu razliku sve do poslednjih minuta druge četvrtine. Zvezda je na odmor otišla sa +9 (56:47).

U drugi deo utakmice crveno-beli ušli su sa sjajnom serijom i stigla je brzo i dvocifrena prednost. FMP imao je poteškoća u odbrani, a činilo se i da ih je izdao šut za tri, koji im je omogućio vođstvo tokom prve dve četvrtine.

Poslednja deonica donela je određenu dozu nervoze. Zvezdin kapiten Branko Lazić isključen je iz igre, što je na trenutke dalo vetar u leđa igračima FMP-a. Smanjili su razliku, ali su crveno-beli dali maksimum u poslednjih pet minuta igre i zaustavili protivnika 97:88 (21:26, 35:21, 21:19, 20:22).

Slavlje je počelo i pre zvaničnog kraja. TITULA JE OSTALA U RUKAMA CRVENE ZVEZDE!
Četvrti put u četiri godine klub sa Malog Kalemegdana je podigao trofej prvaka države, a 19. u košarkaškoj istoriji crveno-belih.

Slovenački centar Alen Omić sa 20 poena i 11 skokova se istakao u pobedničkim redovima. Omić je sezonu u novom klubu završio i kao MVP. Pratili su ga Džejms Feldin sa 17 i Dejan Davidovac sa 15, dok je kod gostiju najbolji bio Radovan Ðoković sa 22 poena.