Obrenovac, 20.06.2018

Zvezda ponovo na vrhu ABA lige: Crveno-beli pobedili Mornar sa 82:74!

Izvor: Telegraf,Lokalne novine | Obrenovac, 18.12.2017.
Janković odigrao meč sezone, Enis napokon debitovao

Košarkaški Crvene zvezde vratili su se na prvo mesto ABA lige, pošto su u 12. kolu savladali Mornar u Baru rezultatom 82:74 (19:29, 28:15, 19:12, 16:18)

Zvezda sada ima identičan skoro kao Budućnost (10-2), ali bolju koš-razliku. Ipak, vredi pomenuti da će na kraju regularnog dela odlučivati bolji međusobni skor.

Crveno-beli nisu baš sjajno otvorili meč i dozvolili su Mornaru da u jednom trenutku ima 13 poena viška. Domaći tim je, doduše, ima sjajan procenat šuta u prvoj deonici, gde su tek u 8. minutu promašili prvi šut.

Ipak, Zvezda je u nastavku konsolidovala odbranu i već do poluvremena je preokrenula rezultat. U tom trenutku su se istakli Ročesti i Janković koji je na kraju odigrao i meč sezone u crveno-belom dresu.

Aktuelni šampion ABA lige je nastavio da melje i u trećoj deonici kada su stekli dvocifrenu prednost najpre zahvaljujući sjajnoj odbrani. Međutim, nije moglo bez drame u poslednjih pet minuta. Mornar je stalno disao za vratom, ali je Zvezda držala između četiri i osam poena viška.

Na kraju, Zvezda je u 38. minutu otišla na 81:72 sa linije penala i to je bio kraj.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Feldin i Janković sa po 18 poena, Ročesti je ubacio 13, Davidovac je dodao 10, Bjelica je imao 8, Dangubić 5, Lazić, 4, Lesor 3, Jovanović 2, debitant Enis 1, dok se Antić nije upisao u listu strelaca. Međutim, dodao je 10 skokova.