Obrenovac, 21.10.2019

DELFINI POBEDOM POČELI BORBU ZA OLIMPIJSKU VIZU

Izvor: Kurir.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 19.06.2019.
Srpski vaterpolisti posle nevremena razbili Australiju na Tašu

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Australiju 12:8 (4:5, 3:0, 4:3, 1:0) u meču prvog kola Grupe A finalnog turnira Svetske lige na bazenu SC "Tašmajdan" u Beogradu.

Utakmica je posle prve četvrtine prekinuta na sat vremena. I do tada se igralo po kiši, ali kada je počela grmljavina, po pravilima, igra je morala da se zaustavi. Obe reprezentacije su želele da se meč nastavi, što se i dogodilo čim su se stvorili uslovi.

Srbija je loše počela meč, pa su gosti posle tri minuta vodili 3:0. "Delfini" su se tada probudili i pre prekida uspeli da priđu na 4:5.

Prekid je prijao izabranicima selektora Dejana Savića, jer su u po povratku u bazen drugu četvrtinu dobili rezultatom 3:0 i napravili preokret. Ukupno, napravili su seriju 5:0 i početkom treće deonice stigli do 8:5. U nastavku su uspeli da steknu i "plus pet" (11:6) i meč rutinski privedu kraju do konačnih 12:8.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Andrija Prlainović sa tri gola, dok su po dva postigli Filip Filipović i Strahinja Mitrović. Po jedan gol postigli su Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Miloš Ćuk, Nemanja Vico i Milan Aleksić.

U ekipi Australije po dva gola postigli su Ričard Kempbel, Nejtan Pauer i Ris Hauden. Po jedan pogodak postigli su Džordž Ford i Aron Janger.

Srbija u drugom kolu, večeras u 21.00, igra derbi Grupe A sa Hrvatskom, dok se Australija od 19.15 sastaje sa Kazahstanom.

U prvom kolu Hrvatska je demolirala Kazahstan 20:4.

Tako je završen prvi dan finalnog turnira Svetske lige, čiji će pobednik obezbediti učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020.