RAPSODIJA SRPSKOG VATERPOLA NA EP

Obrenovac, 18.08.2018

Izvor: Alo.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 19.07.2018.
'Delfini' POTOPILI i Rusiju, sledeća je Slovačka!

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je u drugom kolu EP selekciju Rusije sa 11:9 (3:2, 3.3, 3:1, 2:3). Srbija u narednom, 3. kolu u petak igra protiv Slovačke.

Srbija je uprvoj četvrtini zablistala golovima Filipovića i Pjetlovića (2:0), ali je Andrjukov u 4. minutu smanjio prednost "delfina".

Ćuk je povisio prednost Srbije, međutim u finišu prve deonice Andrjukov novim pogotkom vraća neizvesnost.

U drugoj četvrtini postojala je klasična rezultatska "klackalica". Harkov nam je sa dva pogotka pravio probleme, međutim Prlainović, Filipović i Mandić uspevaju da pronađu put do mreže protivnika za 6:5.

Treća četvrtina protekla je u znaku granitne odbrane Srbije. Rusija je uspela da postigne samo jedan pogodak, dok su "delfini" preko Prlainovića, Mitrovića i Mandića u jednom momentu imali i "+4".

U poslednjoj četvrtini, Rusija je dala sve od sebe da dođe makar do remija, međutim uspela je samo da ublaži poraz. U strelce su se upisali i Vico, kao i Jakšić.