Obrenovac, 17.12.2018

CRVENA ZVEZDA ISPISALA ISTORIJU U PAKLU MARAKANE

Izvor: Kurir.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 19.09.2018.
Hrabri srpski prvak odoleo Napoliju i na debiju u Ligi šampiona osvojio bod!

Fudbaleri Crvene zvezde i Napolija odigrali su bez golova pred 52.000 navijača na stadionu "Rajko Mitić" u utakmici prvog kola Grupe C Lige šampiona.

Crvena zvezda zaslužuje da bude član evropskog "društva najboljih"! Na debiju u elitnom takmičenju, srpski prvak se hrabro borio sa moćnim Napolitancima i izborio!

Izabranici trenera Vladana Milojevića osvojili su bod sa epitetom "istorijski", jer je prvi u Ligi šampiona.

Istovremeno, u drugom meču Grupe C, posle spektakla na "Enfildu", vicešampion Evrope Liverpul pobedio je PSŽ - 3:2.

U drugoj rundi za dve nedelje Zvezda gostuje u Parizu, dok Napoli dočekuje Liverpul.

"Marakana" je sinoć bila krcata, a "Delije" su grmele svih 90 minuta, dajući crveno-belima dodatnu snagu u borbi za fudbalskim gigantom kakav Napoli svakako jeste.

Istina je da je trener gostiju Karlo Anćeloti na teren poslao tim bez možda i najvećih zvezda, kapitena Mareka Hamšika i Drisa Mertensa (ušli u drugom poluvremenu), ali i takav Napoli je pokazao da je moćan.

Međutim, i Zvezda je imala čime da se podiči - pre svega hrabrošću u okršaju sa tako velikim rivalom.

Izabrao je Milojević da i protiv vicešampiona Italije upotrebi recept koji mu je doneo uspeh u dvomeču sa Salcburgom. Prepustili su crveno-beli posed lopte rivalu, disciplinovano se branili i čekali priliku za kontranapad, a protiv Napolija se takve šanse ne ukazuju često.

Najbliži golu domaćin je bio u finišu meča, u 80. minutu, kada je Ben propustio loptu Boaćiju, koji je sa 15-ak metara tukao Kulibaliju kroz noge, ali je golman Ospina bio na visini zadatka.

Mora se priznati da je mnogo više opasnosti bilo pred Zvezdinim golom i da je sinoć crveno-beli junak bio sjajni Milan Borjan!

Insinje je u 18. minutu uzdrmao prečku, imao je Napoli još nekoliko prilika, ali je Borjan blistao. Na kraju, Anćelotijev tim je najbliži vođstvu bio kada je Kaljehon savladao Borjana, ali je Rodić izbacio loptu sa gol-linije.

Kako se meč bližio kraju, Zvezda je bila sve hrabrija i sve se više oslobađala pritiska, pa je u finišu delovala najopasnija. Ipak, nije uspela da na premijeri zabeleži trijumf, ali su crveno-beli i ovaj bod znali da proslave sa navijačima.

Na kraju, kada se podvuče crta, fudbalerima Crvene zvezde mora da se čestita na zasluženom remiju sa Napolijem.