Obrenovac, 23.09.2019

MAJSTORICA U BEOGRADU ODLUČUJE

Izvor: Espreso.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 20.04.2019.
Beron i Faje nisu mogli sami da osvoje titulu, Zvezda drugi put pala u Morači!

Majstorica će odlučiti osvajača ABA lige i ko će ići u Evroligu sledeće sezone. Crvena zvezda je ponovo ispustila pobedu u Podgorici i Budućnost je drugom pobedom zaredom 84:80 izjednačila na 2:2 u finalnoj seriji.

"Prosuli su ponovo mleko" košarkaši iz Beograda u paklenoj atmosferi Morače, pošto su bili u prednosti skoro 37. minuta, ali potom su u poslednjih 3 minuta doživeli pomračenje svesti.

Imala je Zvezda u jednom momentu treće četvrtine i 10 poena prednosti, ali ni to joj nije bilo dovoljno da prelomi meč, već je dozvolila domaćinu nošenom podrškom sa tribina da s vrati u meč.

Bili Beron je bio nezaustavljiv sve do sredine poslednje četvrtine kada ga je stigao i umor, Mo Faje je dao neverovatnu energiju i odigrao možda i najbolji meč od dolaska, ali je sve na kraju bilo uzalud.

Uzroke poraza bi trebalo tražiti u očajnoj igri Kej Sija Riversa koji od one druge četvrtine u trećem meču nije postigao niti jedan poen iz igre i samo 3 sa linije slobodnih bacanja, a uz to je imao i nekoliko prodatih lopti. Filip Čović je odigrao najslabiji meč u plej-ofu i bio je potpuno izbačen iz ritma.

Takođe, brzopletost u pojedinim situacijama, traženje loših rešenja u napadu, bespotrebno soliranje od sredine treće deonice, sve to su neki uzroci novog poraza crveno-belih.

Budućnost je uspela da posle 5 uzastopnih poraza u sezoni da sada dva puta zaredom pobedi crveno-bele i izbori peti, odlučujući meč, koji će se igrati u ponedeljak u Beogradu.

Ključni igrači za pobedu Budućnosti su bila dvojica koji se u dosadašnjem finalu nisu uopšte istakli igrama iako se to očekivalo. Edvin Džekson je bio fenomenalan sa 23 poena, dok je Erl Klark posle one trojke uz zvuk sirene u prvom poluvremenu bio nepromašiv u drugom delu meča i stigao do 15 poena.

Noris Kol se izdigao na još viši nivo i sa 31 poenom završio utakmicu uz 6 asistencija.

U redovima Crvene zvezde najbolji je bio Bili Beron koga je izdala snaga u završnici. Postigao je 24 poena, a po 14 su dodali Faje i Dobrić.