Obrenovac, 21.10.2018

NOVAK ODUVAO NADMENOG KANAĐANINA

Izvor: Kurir.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 09.08.2018.
Đoković savladao Polanskog za osminu finala Rodžers kupa

Najbolji srpskio teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Torontu pošto je savladao Pitera Polanskog 6:3, 6:4, iako je Kanađanin pre meča pričao da Srbin nije Federer i da može da pobedi.

Sve do osmog gema prvog seta Đoković je mnogo grešio. Nije pronalazio pravi ritam, ali ni davao Polanskom šansu za brejk, iako se u jednom servis gemu srpskog igrača igralo na razliku.

Strpljivo je Novak čekao priliku da napravi brejk i u osmom gemu je zahvaljujući greškama rivala to i uradio. Zatim je lako potvrdio prednost i okončao prvi deo meča, koji je zbog kiše i vlažnog terena u startu kasnio više od 45 minuta.

U drugom setu Novak je u devetom gemu imao tri vezane brejk lopte, ali ih nije realizovao. Ipak, to ga nije poremetilo pa je narednu priliku iskoristio i potom sigurnim servisom stigao do trijumfa.