Obrenovac, 13.11.2018

Barselona pregazila Zvezdu, crveno-beli dali pet poena u poslednjoj četvrtini!

Izvor: Alo.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 10.03.2018.
Debakl u Evroligi...

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl u 27. kolu Evrolige. Crveno-bele je porazila Barselona sa 88:54 (17:12, 28:12, 17:25, 26:5)

Zvezda je odigrala bez konkurencije najgoru utakmicu sezone i pravo je čudo kako domaći na kraju nisu otišli i na 40 poena razlike.

U prvoj četvrtini Feldin i Ročesti su još i držali ekipu "u ringu", ali se sve raspalo u drugoj deonici kada je i hrvatski internacionalac Ante Tomić "zakucao goste" i pritom razbio tablu.

U trećoj četvrtini proradili su Janković, Dobrić i Omić, ali to Zvezdi ništa nije pomoglo jer su njeni igrači u poslednjoj četvrtini postigli samo pet poena!

Najefikasniji u timu Zvezde bili su Ročesti sa 13 i Dobrić sa 10, dok su u domaćoj ekipi briljirali Ribas sa 18 i Koponen i Antić sa po 16 poena.