Obrenovac, 17.09.2019

ĐERE BEZ SREĆE

Izvor: Kurir.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 10.05.2019.
Laslo vodio, pa poklekao protiv Čilića

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da napravi novu senzaciju, i savlada Hrvata Marina Čilića (6:4, 3:6, 2:6) u borbi za četvrtfinale mastersa u Madridu.

Laslo, koji je u sredu savladao Argentinca Huana Martina Del Potra je odigrao odličan meč. U devetom gemu prvog seta napravio je brejk i nadoknadio ranije propuštene prilike. Zatim je bez većih problema dobio svoj servis gem i dobio prvi deo igre.

Tamo gde je stao u prvom setu, Đere je nastavio i na startu drugog dela meča. Vezao he tri gema, napravio brejk na startu drugog seta i potom imao veliku šansu da duplira prednost. Čilić se međutim izvukao i borba u Madridu je nastavljena. Čilić je u šestom gemu, vratuio izgubljeno i set je krenuo iz početka.

Čilić je u drugom setu bio bolji, vezao je pet gemova uzatopno i tako uveo meč u odlučujući deo igre.

Treći set je počeo najdužim gemom na meču. Srbin je posle mnogo izjednačenja i velike borbe odoleo, Čilčiću, koji je dva gema kasnije uspeo da mu uzme servis i tako stekne ključnu prednost.