Obrenovac, 14.11.2018

ORLOVI NEMOĆNI NA KRITU

Izvor: Kurir.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 14.09.2018.
Srbija poražena od Grčke!

Košarkaši Srbije poraženi su od selekcije Grčke 70:63 (16:18, 19:14, 16:15, 19:18) u okviru 7. kola  kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini.

Đorđević je izmenjao devet igrača za četvrtinu. Grci su počeli veoma čvrsto u odbrani, sa faulima, kojima se sprečavaju lagani poeni. Sa druge strane, naš tim je ubacio tri trojke iz deset pokušaja, pa je po isteku prvog kvartala bilo 18:16 za Srbiju.

Do kraja poluvremena oba tima su igrala u mini serijama, a Grci su nakon dve četvrtine vodili 35:32. Tome su najviše dobrinela nešto lošija slobodna bacanja našeg tima, slab šut za tri poena i činjenica da su domaćini ubacili sedam od 13 šuteva van linije 6,75.

Grci su bolje počeli drugo poluvreme. Dizali su prednost do 11 poena 45:34 u 25. minutu. Tada je Bjelica zakucao i vratio zaostatak na jednocifren. Malo po malo, naš tim je smanjivao zaostatak, stigavši i na minus dva. Ipak na isteku treće četvrtine Grci su vodili 51:47.

U 35. minutu Srbija je trojkom Milosavljevića došla do izjednačenja 57:57, ali je tada Printezis pogodio četiri vezana poena. On i Slukas su u nastavku pravili najviše problema našem timu. Uz Kalatesa. Sa druge strane, od izjednačenja, naš tim tri minuta nije poentirao.To je bilo ključno da Grci naprave razliku i rutinski priverdu meč kraju.

Najefikasniji u sastavu Srbije bio je Bogdanović sa 19 poena (6/19, trojke 3/12), Bjelica 9p, 4/11iz igre, uz 12 skokova i pet asistencija.

Kod Grčke Kalatis je ubacio 15, kao i Printezis, dok je Burusis bio na granici tripl-dabla (9p, 10sk, 8as).

Trenutno, "orlovi" su treći u grupi L, tri najbolje ekipe i idu na šampionat planete, ali pred poslednjih pet nastupa Gruzija i Izrael imaju samo po trijumf manje.

Dobro je što je najveći rival naše selekcije za treće mesto, Izrael, izgubio od Gruzije (85:80), pa je time olakšao put ekipi selektora Aleksandra Đorđevića ka najvećem takmičenju.

"Orlovi" se u narednom kolu, u nedelju, 16. septembra, sastaju sa Estonijom u hali "Aleksandar Nikolić", dok Grčka gostuje Gruziji.

Plasman na Svetsko prvenstvo u Kini ostvariće najbolje tri selekcije iz svake od četiri grupe.