Obrenovac, 21.11.2019

NOVI USPEH SRPSKOG DŽUDISTE

Izvor: Telegraf.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 27.05.2019.
Majdovu srebro na Gran priju u Kini

Srpski džudista Nemanja Majdov osvojio je srebrnu medalju na Gran priju u kineskom Hohotu. Majdov je u finalu u kategoriji do 90 kilograma izgubio od Japanca Kente Nagasave u teškom i neizvesnom meču.

Majdov je turnir otvorio pobedom nad Francuzom Aurelijenom Diezom, koji ga je prošle godine savladao na SP. Posle Francuza, i Švajcarac Siril Grosklaus nije imaš šanse protiv srpskog šampiona, dok je Nemca Eduarda Tripela savladao u polufinalu.

Majdovu je ovo peta medalja na Gran pri takmičenjima. Do sada je osvojio dve bronze, srebro i zlato.