Obrenovac, 21.11.2019

SRBIJA ZGROMILA ANGOLU (VIDEO)

Izvor: Telegraf.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 01.09.2019.
'Pukla stotka' za brutalan start na Mundobasketu!

Košarkaši Srbije pobedom su otvorili Svetsko prvenstvo u košarci jer su u prvom meču grupe D savladali Angolu rezultatom 105:59.

Orlovi su odradili lakši trening pred nastavak takmičenja i čini se da je upravo Angola za pripremu bila idealan rival koji je imao sužen napadački arsenal i nije mogao da ugrozi naš tim.

Najefikasniji je u pobedi Srbije bio Bogdan Bogdanović sa 24 poena. Tandem dvojice Nikola - Milutinov i Jokić su postigli po 14, s tim što je igrač Denvera imao i šest asistencija i pet skokova.

Neka od tih dodavanja su bila zaista spektakularna. Boban Marjanović je meč završio sa 12 poena (deset skokova). U Angoli je prednjačio Karlos Moraiš sa 15 poena, a Leonel Paulo je postigao deset.

Meč je startovao "vruće", velikim brojem trojki i na jednoj i na drugoj strani. Još i pre kraja prve deonice bilo ih je desetak i Srbija i Angola su pogađali u visokim procentima, pa se protivnik Srbije držao u igri sve do 15:13 za Orlove sredinom prve četvrtine.

Od tog trenutka, se malo "ohladila puška" igrača u crvenim dresovima što je tim Aleksandra Đorđevića iskoristio da uz bolje građenje svog obruča iskoristio da se odlepi.

Prvu dvocifrenu prednost srpski tim stiče trojkom Marka Gudurića za 24:13. Kuriozitet je da su gotovo svi igrači Srbije pogađali spolja bez razlike, ali je Angola do isteka desetog minuta imala zaostatak od devet poena 29:20.

Orlovi su u drugoj četvrtini ubacili u višu brzinu u odbrani, pa su poentirali manje, ali su sveli i Angolu na manji broj poena. Lopta je u napadu dobro kružila mada je bilo nekoliko izgubljenih lopti, dok je odbrana izlazila visoko u presing sa trojicom igrača.

Srbija je do sredine drugog perioda uglavnom bez problema čuvala deset poena prednosti, da bi u poslednja četiri i po minuta odigrala dominantno. Stefan Jović je podigao energiju, Jokić je ubacio svoju drugu trojku, a priključio se i Milutinov koji je postigao većinu poena Orlova u poslednja dva minuta.

Upravo njegovim zakucavanjem je Srbija "poklopila" i svih 20 razlike na pola minuta pred poluvreme, ali je Karlos Moraiš uspeo da poentira do kraja kako bi se na pauzu otišlo sa 50:32 za srpski sastav.

Poslednja četiri i po minuta prvog dela su bila samo uvertira za odličnu saradnju Jokića i Milutinova na startu nastavka. Prvo je Jokić ostao sam na trojci u korneru, a Milutinov je nastavio da se "hrani" asistencijama zvezde Denvera i zakucava Angolu pa je Srbija već posle četiri minuta treće deonice imala i 31 poen prednosti.

Četvrta četvrtina je bila samo rutinsko privođenje kraju meča koji je rešen praktično u drugoj polovini druge četvrtine. Već tada je kvalitet Srbije jasno došao do izražaja, pa su dve trojke Gudurića u 31. minutu bile samo najava da će razlika premašiti i 40 poena.

Gudurića je poenterski u sledeća dva napada odmenio Marjanović koji je zakucavanjem stigao do 88:47 i prve prednosti od 41 poen za naš tim. Priključio se i Jokić sa nekoliko minijatura kada je iz dodira asistirao Marjanoviću za kucanje, a onda i Bogdanu u kontri za polaganje i 98:49 na četiri minuta do kraja.

Centar Denvera je do kraja još nekoliko puta otišao na liniju slobodnih bacanja i odande prebacio stotku za naš tim u trenucima kada dilema u vezi sa pobednikom odavno nije postojala.

Naredni rival Srbije na Mundobasketu je selekcija Filipina sa kojom se igra u ponedeljak u Fošanu.