Obrenovac, 23.10.2019

SRBI UGASILI SVETLA U PARIZU

Izvor: Kurir.rs,Lokalne novine | Obrenovac, 28.09.2019.
Odbojkaši srušili Francuze pred 15.000 navijača i plasirali se u finale EP

Odbojkaši Srbije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva pošto su u prepunom "Bersiju" u Parizu savladali Francusku u polufinalu 31. Evropskog prvenstva sa 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7).

Srbija će u nedelju od 17.30 časova u Parizu igrati za zlato protiv Slovenije. Francuska će danas protiv Poljske igrati za bronzu.

U timu Srbije najefikasniji je bio Aleksandar Atanasijević sa 27 poena, a ispratili su ga Uroš Kovačević 18 i Srećko Lisinac sa 10 poena.

Francuska je bila dominantna u prvom setu. Nošeni publikom igrali su domaći igrači sa velikom energijom i koristili greške srpskih igrača. Srbija je u finišu seta uhvatila priključak, ali nije mogla do preokreta.

Drugi set je imao sličan tok, ali u korist Srbije. Srbija je imala prednost 19:11 i potom privela set kraju.

Kako je treći set bio samo dramatičan! Srbija je preokrenula rano vođstvo Francuske, povela sa 24:18, ali su se domaćini na servis Linela približili na 24:23. Linel je potom pogrešio i poklonio poen i set Srbiji za preokret i vođstvo 2:1.

Četvrti set je u potpunosti pripao Francuzima. Srbija je na polovini seta praktično i odustala od borbe, jer su Francuzi poveli sa 14:8, zatim i sa 17:9.

Peti set je odigran za anale. Teško je i naći da je neko protiv nekog bio tako dominantan! Srbija je povela sa 5:0 na servis Petrića, držala prednost do 10:5.

Uspeli su Orlovi da odbiju napade Francuske i zatim rutinski priveli meč kraju!

Seniori Srbije su do sada na EP osvojili 11 medalja: 2 zlatne (2001. i 2011.), 1 srebrnu (1997.) i 8 bronzanih (1975, 1979, 1995, 1999, 2005, 2007, 2013. i 2017.).