Obrenovac, 02.07.2020

SRBIJA U GRUPI SMRTI


Izvor: B92,Lokalne novine | Obrenovac, 04.03.2020.
Žreb za drugo izdanje Lige nacija 2020/2021 obavljen je u Amsterdamu...

Foto:Robert Hradil/Getty Images


Reprezentacija Srbije nije imala sreće, pošto je dobila najtežu moguću grupu u B diviziji.

Nekada istaknuti holandski fudbaler Rafael van der Var poslao je "Orlove" na duele sa Rusijom, učesnikom četvrtfinala Svetskog prvenstva 2018, Turskom koja je izborila EURO na dominantan način i Mađarskom, najjačom iz četvrtog šešira kojoj je malo nedostajalo da dođe do podviga u kvalifikacionoj grupi sa Hrvatskom i Velsom. 

 Utakmice grupne faze igraće se u septembru, oktobru i novembru, a plej-of sve četiri grupe Lige nacija u martu 2021. 

 Uz B92.net mogli ste uživo da pratite izvlačenje kuglica iz Amsterdama. 

 A Liga nacija
Grupa 1: Poljska, Bosna i Hercegovina, Italija, Holandija
Grupa 2: Island, Danska, Belgija, Engleska.
Grupa 3: Hrvatska, Švedska, Francuska, Portugal
Grupa 4: Nemačka, Ukrajina, Španija, Švajcarska 

 B Liga nacija
Grupa 1: Rumunija, Severna Irska, Norveška, Austrija
Grupa 2: Izrael, Slovačka, Škotska, Češka
Grupa 3: Mađarska, Turska, Srbija, Rusija.
Grupa 4: Bugarska, Republika Irska, Finska, Vels 

 C Liga nacija
Grupa 1: Azerbejdžan, Luksemburg, Kipar, Crna Gora
Grupa 2: Jermenija, Estonija, Severna Makedonija, Gruzija
Grupa 3: Moldavija, Slovenija, tzv. Kosovo, Grčka
Grupa 4: Kazahstan, Litvanija, Belorusija, Albanija 

 D Liga nacija
Grupa 1: Malta, Andora, Letonija, Farska Ostrva
Grupa 2: San Marino, Lihtenštajn, Gibraltar

Raspored šešira za žreb

Liga nacija A:
Prvi šešir: Portugal, Holandija, Engleska, Švajcarska
Drugi šešir: Belgija, Francuska, Španija, Italija
Treći šešir: Bosna i Hercegovina, Ukrajina, Danska, Švedska
Četvrti šešir: Hrvatska, Poljska, Nemačka, Island 

 Liga nacija B:
Prvi šešir: Rusija, Austrija, Vels, Češka
Drugi šešir: Škotska, Norveška, Srbija, Finska
Treći šešir: Slovačka, Turska, Republika Irska, Severna Irska
Četvrti šešir: Bugarska, Izrael, Mađarska, Rumunija 

 Liga nacija C:
Prvi šešir: Grčka, Albanija, Crna Gora, Gruzija
Drugi šešir: Severna Makedonija, tzv. Kosovo, Belorusija, Kipar
Treći šešir: Estonija, Slovenija, Litvanija, Luksemburg
Četvrti šešir: Jermenija, Azerbejdžan, Kazahstan, Moldavija 

 Liga nacija D:
Prvi šešir: Gibraltar, Farska Ostrva, Letonija, Lihtenštajn
Drugi šešir: Andora, Malta, San Marino

UEFA je napravila nekoliko promena i umesto 12 reprezentacija u tri divizije Lige nacija biće 16, zbog čega je profitirala Hrvatska i ostala u A diviziji, iako je bila iza Engleske i Španije. 

Put ka Svetskom prvenstvu

Prethodno izdanje Lige nacija je predstavljao dodatni put ka Evropskom prvenstvu, pa će tako Srbija igrati baraž za EURO zbog osvajanja svoje grupe u Ligi C.

Tako će i novi ciklus predstavljati dodatni put ka Svetskom prvenstvo 2020. Iz kvalifikacija će se u Katar plasirati deset pobednika kvalifikacionih grupa, dok će deset drugoplasiranih igrati baraž.

Njima će se priključiti dva najbolja pobednika grupa Lige nacija koja se nisu plasirala na SP kroz kvalifikacije ili ušli u baraž.





Lokalne Novine Obrenovac


Vuk Ilić PR Agencija za izradu i održavanje WEB portala LOKALNE NOVINE Obrenovac
Portal LOKALNE NOVINE je javno internet glasilo registrovano pod brojem : IN 000333
Upotreba autorskog materijala objavljenog na stranicama ovog portala dozvoljena je uz obavezno navođenje izvora
Ostale uslove korišćenja portala pročitajte OVDE