Obrenovac, 21.11.2019

ZVEZDA DEKLASIRALA HIMKI

Izvor: N1,Lokalne novine | Obrenovac, 01.11.2019.
Crveno-beli prekinuli seriju poraza

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su seriju od tri poraza i u šestom kolu Evrolige u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedili su Himki rezultatom 90:78.

Crveno-beli su zabeležili drugi trijumf u elitnom takmičenju, dok je skupo plaćeni ruski tim upisao tek drugi neuspeh.

Srpski i regionalni prvak je sjajno počeo meč i zahvaljujući raspoloženom Boriši Simaniću, koji je brzo postigao dve trojke, u trećem minutu an semaforu je pisalo 8:0. Domaći tim je imao i plus 10 u prvom periodu (19:9), ali su gosti do kraja tog dela meča uspeli da se konsoliduju i smanje minus na 23:22.

Ipak, ekipa Andrije Gavrilovića, koji je godinama bio član stručnog štaba Himkija, nije gubila glavu kao u nekim prethodnim duelima i sredinom druge četvrtine imala je velikih 16 poena prednosi - 45:29.

Zvezda je meč definitivno prelomila u drugom delu trećem perioda kada je serijom 14:0 obezebdila ogormnu prednost 66:47.

Maksimalnih +27 domaći su imali na startu poslednje deonice (83:56), a opuštanje crveno-belih gosti iz Moskovske Regije su iskoristili i serijom 14:0 došli na podnošljivih 83:70. Međutim, Braun je u 37. minutu zaustavio nalet gostiju i svoj tim uveo u mirnu završnicu.

Zvezda je postigla 11 trojki iz 23 pokušaja, a najefikasniji su bili Simanić sa 18 (4/7 za tri), Bili Beron sa 17, od čega 13 u trećem periodu, Stratos Perperoglu sa 15, Džejms Gist sa 12 i Lorenzo Braun sa 10 poena, uz 7 asistencija.

Aleksej Šved je sa 14 poena (0/6 za tri) predvodio Himki, uz 5 skokova i 4 asistencije, Devin Buker je upisao 13, a Entoni Gil 11 uz isto toliko skokova.

Crveno-beli u sledeća dva kola dočekuju Real Madrid i Asvel, dok Himki ide u Sankt Peterburg.