Izvor: Espreso/Beta,Lokalne novine | Obrenovac, 07.10.2019.

A u Firenci - ekstaza!

Nikola Milenković nastavlja sa sjajnim partijama u dresu Viole, a ovog puta njegova žrtva bio je Udineze.

Ljubičasti su slavili sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je upravo Bleki.

Kakva je samo radost nastala!

Što se tiče ostalih mečeva, Roma i Kaljari odigrali su nerešeno sa 1:1, dok su Bolonja i Lacio remizirali 2:2 u sedmom kolu italijanske Serije A.

Roma se pred svojim navijačima prilično mučila protiv Kaljarija, stigla do preokreta u 90. minutu, ali je gol za trijumf poništen zbog faula Nikole Kalinića nad Lukom Ćepitelijem.

Kaljari je vodio od 26. minuta golom Žoaa Pedra iz jedanaesterca, da bi Roma izjednačila u 31. autogolom Luke Ćepitelija.

Preokret Rome viđen je u 90. minutu, ali je posle nekoliko minuta pregledanja VAR snimka pogodak Kalinića poništen.

Roma je peta sa 12 bodova, dok je Kaljari sedmi sa 11. Bolonja je predvođena Sinišom Mihajlovićem sa klupe igrala pred svojim navijačima nerešeno 2:2 protiv Lacija. Srpski stručnjak je imao toplu dobrodošlicu.

Domaćin je dvaputa imao prednost, ali je Lacio oba puta uspeo da se vrati.
Vodeći gol za Bolonju postigao je Ladislav Krejči u 21. minutu, ali je samo dva minuta kasnije Ćiro Imobile doneo izjednačenje.

Novu prednost timu Siniše Mihajlovića doneo je Rodrigo Palasio u 31. minutu, ali je Imboile u 39. postavio konačnih 2:2. Atalanta je pred svojim navijačima pobedila Leće sa 3:1.

Fudbaleri Napolija su nastavili sa lošom partijama. Nebesko plavi nisu uspeli da pobede ni na gostovanju u Torinu. Bilo je 0:0.