Srbija razbila Ju┼żnu Koreju i zauzela prvo mesto

Izvor: Telegraf | Obrenovac, 09.12.2017.
Srpske rukometa┼íice pobedile u odlu─Źuju─çem me─Ź sa 33:28

´╗┐

Rukometašice Srbije zauzele su prvo mesto u grupi i plasirale se u osminu finala Svetskog prvenstva gde ─çe igrati sa Crnom Gorom.

Srbija je pobedila Koreju u direktnom duelu za prvo mesto sa 33:28 i u nedelju ─çe od 17.30 igrati me─Ź za plasman u ─Źetvrtfinale Svetskog prvenstva.

Duel Srbije i Ju┼żne Koreje direktno je odlu─Źivao o prvoplasiranom u grupi, a time i o nastavku takmi─Źenja, jer su obe selekcije imale po 6 bodova, ali je naš tim bio na drugoj poziciji dok su Koreanke tre─çeplasirane.

Poredak u grupi je zavisio i od duela Nemica i Hola─Ĺanki, ali pošto su Holan─Ĺanke dobile 31:23 one su doše do 7 bodova kao i Nemice. Srbija sada ima 8 bodova, a Koreja je ─Źetvrta sa 6.

Utakmica je bila neizvesna sve vreme. Koreanke su vodile 5:4, pa 9:8 u prvom poluvremenu, ali je Srbija preokrenula u povela sa 15:14 na poluvremenu.

U nastavku me─Źa Srbija je bila bolji rival pa je zaslu┼żeno imala dva gola prednosti 20:18 i 22:20, ali je Koreja izjedna─Źila na 22:22.

U poslednjih 10 minuta vodila se izjedna─Źena borba, a naše gracije su imale konstantno dva gola prednosti 26:24.

Na ti minuta pre kraja Srbija odlazi na tri gola prednosti 30:26 ─Źime je prelomila me─Ź.

Vuk Ili─ç PR Agencija za izradu i odr┼żavanje WEB portala LOKALNE NOVINE Obrenovac
Upotreba autorskog materijala objavljenog na stranicama ovog portala dozvoljena je uz obavezno navo─Ĺenje izvora