Obrenovac, 19.11.2017

Srbi u polufinalu Eurobasketa!

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 14.09.2017.
Velika pobeda u meču protiv Italije odvela je Srbiju u polufinale Eurobasketa

Orlovi su savladali Italijane rezultatom 83:67 , a u borbi za finale igraće protiv reprezentacije Rusije.

Iako se na početku utakmice osetila nervoza, izabranici Saleta Đorđevića su iz minuta u minut bili sve bolji. Odbrana se nije dovodila u pitanje, a u drugom delu 1. četvrtine Srbi su organizovali i napad, pa se deonica završava sa 18:17.

Nakon kratke pauze, naša reprezentacija dolazi do prve dvocifrene razlike, kada stiže i prva trojka. U svlačionicu odlazimo sa +11, odnosno 44:33.

U trećoj četvrtini Srbija stiže do +15. Kratkom serijom Italijani su smanjili razliku, ali se u pravom trenutku probudio Mačvan, koji je zaustavio nalet protivnika.

Ishod meča bio je jasan i pre sirene, a Orlovi su kontrolisali situaciju do samog kraja.

Obruč je goreo zbog Bogdanovića koji se istakao sa 22 poena, a dvocifreni su bili i Lučić sa 11, kao i Mačvan i njegovih 13 poena.

Ekipu Italije predvodili su Belineli sa 18 i Datome sa 15 poena.

Utakmica Srbija-Rusija igra se u petak od 20:30 (RTS 1).