Obrenovac, 18.11.2017

Zemlja košarke u finalu: Srbija zablistala u meču protiv Rusije!

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 16.09.2017.
Drama, pobeda i slavlje Srba u Turskoj!

Reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva, nakon maestralne pobede nad Rusijom i rezultata 87:79.

Srbija-Rusija 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22)

Još u prvoj deonici osetila se želja Orlova za medaljom.

Proračunata odbrana i sjajno organizovan napad vodili su Srbe i održavali razliku. Druga četvrtina dovela je do fantastičnih +16, što je Rusima donelo nervozu i znatno sporije kretanje na parketu.

Bogdan Bogdanović je sa 24 poena pokazao protivniku da sa Srbima nema šale, u čemu ga je pratio Bobi Marjanović sa 18 poena. Još jedna veličanstvena partija pripisana je i Lučiću, koji je meč završio sa 13 poena.

Borbeni duh pokazao je i ostatak ekipe, čak i u kritičnim trenucima kada je sve prisutne zabrinula povreda Stefana Jovića. Novi igrač Bajerna izašao je u trećoj četvrtini sa 8 poena i 6 asistencija.

Odlično komponovanu igru Srbije nije poremetio ni Aleksej Šved, iako je njegova trojka dovela do uznemirujućih dva poena razlike, tri minuta pre kraja. U dramatičnoj završnici za 3 poena šutira Vasilije Micić, a njegov pogodak vraća Srbima osmeh na lice.

Ubrzo je stigla i Bogdanova trojka, pa je slavlje moglo da počne.

SRBIJA: Mačvan 4, Bogdanović 24, Lučić 13, Milosavljević 7, Birčević 2, Micić 5, Gudurić 3, Jović 8, Marjanović 18

RUSIJA: Šved 33, Voroncevič 14, Kurbanov 2, Zubkov 6, Fridzon 3, Mozgov 11

Samo jedan korak deli reprezentaciju Srbije od zlata, za koje će se boriti sutra u duelu sa Slovenijom (20:30, RTS 1).