Obrenovac, 29.11.2021

PRVA OBRENOVAČKA OPŠTINSKA LIGA - Rezime prvog kola

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 30.08.2021.
Favoriti opravdali uloge

U vikendu koji je iza nas uspešno je startovala po mnogima nikad jača opštinska liga Obrenovca. Favoriti su opravdali uloge, ali krenimo redom.

Fk Pobednik (Piroman) - Fk Borac (Ušće) 1:0 (0:0)

Utakmica koja je otvorila ovo prvenstvo odigrana je u Piromanu. Imali ste prilke da na našem portalu pročitate izveštaj sa ove izuzetno zanimljive utakmice, tako da nećemo mnogo dužiti. Trenutak odluke desio se u drugom poluvremenu, kada je brzonogi Zdravko Eraković pogodio mrežu Borca i doneo tri velika boda svom timu na premijeri. U narednom kolu Pobednik ide u Skelu, dok Borac na svom terenu dočekuje Partizan iz Draževca.

Fk Skela - Fk Rojkovac 0:3 (Službeno)

Domaći tim nije prijavio utakmicu policiji, tako da su plavo beli sa Rojkovca dobili tri boda bez borbe. Skela je u narednom kolu ponovo domaćin, odmeriće snage sa Pobednikom iz Piromana. Jedan od prvih favorita za šampionski pehar, ekipa Rojkovac, dočekuje u narednom kolu starog rivala, ekipu Duboko iz Male Moštanice.

Fk Posavina (Stubline) - Ofk Zabrežje 2:5 (1:3)

Jedan od derbija prvog kola odigran je u Stublinama. Domaća Posavina vratila se u opštinski fudbal posle par godina, a žreb joj je na startu dodelio možda i najtežeg rivala, ekipu Ofk Zabrežje. Da žele ekspresan povratak u Prvu beogradsku ligu fudbaleri Zabrežja pokazali su već u prvom kolu, a pod komandom novog trenera Ajdarića uspeli su čak pet puta da zatresu mrežu Posavine. U uvodnim minutima utakmice pogodak postiže iskusni Vukosavljević, a prednost u 25.minutu duplirao je Tomović. Ipak, domaći sastav preko iskusnog golgetera Nikolića smanjuje prednost. Usledio je brz odgovor Zabrežja, strelac u 35.minutu bio je Marijanović i tako postavio rezultat prvog poluvremena - 1:3. Nastavak utakmice bolje otvara domaći sastav i preko talentovanog Gligića smanjuje prednost na 3:2, ali to je bilo sve od domaćih na ovom susretu. Do kraja utakmice Zabrežje postiže još dva pogotka, a u listu strelaca upisali su se Cikuš i Srećković. U narednom kolu Zabrežje na "Parku kneževa" dočekuje Jedinstvo iz Drena, dok Posavina igra još jedan derbi, ovoga puta rival je Polet iz Grabovca.

Fk Partizan (Draževac) - Fk Polet (Grabovac) 1:4 (1:2)

Polet iz Grabovca, povratnik u opštinski fudbal, uspešno je rešio misiju u Draževcu. Na krilima Đurića, Marka i Vlade, osvojili su tri boda na izuzetno teškom gostovanju u Draževcu. Nalazio se golman Plavšić na vatrometini u uvodnim minutima, domaći Partizan krenuo je silovito, ali samo sreća i raspoloženi pomenuti Plavšić spasili su Polet u tim trenutcima. Ipak, konsolidovala je iskusna ekipa iz Grabovca redove i preko Vladimira Đurić i Marka Đurić došla do dva gola prednosti. Domaći sastav uspeo je preko Đorđevića da smanji rezultat i unese neizvesnost. Ali, nastavak utakmice protekao je u odličnoj igri ekipe iz Grabovca, koja je uspela još dva puta da pogodi mrežu Partizana i reši sve dileme oko pobednika na ovom susretu. Ponovo se u listu strelaca upisao tandem iz Đurića. U narednom kolu Partizan ide na Ušće, dok Polet na svom terenu dočekuje Posavinu.

Fk Jedinstvo (Dren) - Ofk Rvati 6:2 (4:2)

Posle debitantske sezone u Prvoj beogradskoj ligi, fudbaleri Jedinstva vratili su se na velika vrata u opštinski fudbal. Ubedljiva pobeda od 6:2 nad ekipom iz Rvata dovoljno govori sve. Ipak, nije sve tako sjajno bilo u početku utakmice, gosti su vodili dva puta, ali iskustvo i brza reakcija domaćih uticala je na to da se na poluvreme ode rezultatom - 4:2. Nastavak utakmice doneo je još dva gola u mreži Rvata, za konačnih - 6:2. Ako se po jutru dan poznaje, ponovo će "Grbavica" biti neosvojiva za mnoge. Utakmicu je obeležio kapiten ekipe Miloš Janošević sa tri pogotka, a u listu strelaca uspisali su se još i Marić Miloš, Kojić Branko i Mijailović Ivan. U narednom kolu Jedinstvo ide na Zabrežje, dok Rvati na svom terenu dočekuju Munju iz Bariča.

Fk Munja (Barič) - Fk Duboko (Mala Moštanica) 2:1 (1:0)

Munja iz Bariča otvorila je prvenstvo pobedom. Na krilima starog tandema Krstin-Petruševski savladana je ekipa Duboko iz Male Moštanice. Prvi pogodak na susretu delo je Krstina, koji je u situaciji 1 na 1 hladnokrvno "bocnuo" golmana za rezultat prvog dela igre - 1:0. Nastavak utakmice doneo je dosta zanimljiviji fudbal. Kralj strelaca Petruševski, duplirao je prednost Munje. Iskusno je presekao jedan pas i poslao dijagonalu u mrežu tima iz Male Moštanice. Gosti su uspeli u završnici utakmice preko Sinđića da smanje prednost, ali ne i da dođu do boda. Munja u narednom kolu ide u Rvate, a Duboko ponovo gostuje, ovoga puta na megdan Rojkovcu.