Obrenovac, 18.09.2021

BEOGRADSKA ZONA: Prva Iskra iz Bariča minimalnim rezultatom savladala Budućnost iz Zvečke

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 23.08.2020.
Fk Prva Iskra (Barič) - Fk Budućnost (Zvečka) 1:0 (0:0)

U okviru drugog kola Beogradske zone odigran je lokalni derbi između Prve Iskre iz Bariča i Budućnosti iz Zvečke. Teški vremenski uslovi otežali su posao ekipama, a bolje su se snašli domaći fudbaleri i slavili minimalnim rezultatom - 1:0. Strelac bonus igrač Stojanović Andrej.

U uvodnom delu utakmice ekipe su opipavale puls, bez konkretnih prilika za gol. Igrao se 15.minut utakmice kada je Karić faulirao Stajića i tim potezom rasplamsao borbu na terenu. Viđeno je mnogo bespotrebnih faulova i malo lepog fudbala u tim trenutcima. Posle jednog loše izvedenog slobodnog udarca za primicač se uhvatio Ilić i uz bolnu grimasu napustio teren, ogroman peh bio je to za ekipu trenera Žujovića. Umesto pomenutog Ilića na teren je ušao Narandžić.

Napadala je Prva Iskra preko agilnog Janićijevića, ali sve su to bili jalovi napadi i lak plen za danas odličnog golmana Gavrilovića. Budućnost je uglavnom vrebala na kontre preko kapitena Srećkovića, ali odbrana Prve Iskre predvođena iskusnim Đušićem delovala je dosta sigurno. U samoj završnici Prva Iskra je mogla do prednosti, odlično je slobodan udarac izveo Petković, lopta je žargonski rečeno "propala" i pogodila okvir gola. Na poluvreme se odlazi rezultatom - 0:0.

U nastavku utakmice ponovo terensku inicijativu preuzima Prva Iskra i kreće odlučno ka golu Budućnosti. To se isplatilo na početku 60 minuta utakmice, neumorni Kojić odigrao je pas iza leđa odbrane Budućnosti, a iz drugog plana utrčao je Stojanović i pogodio iz teške pozicije za veliku radost domaćih - 1:0. Trgli su se malo fudbaleri iz Zvečke i odmah pripretili preko kapitena Srećkovića. Brzonogi napadač prevario je odličnim driblingom Đušića i levom nogom uputio nezgodan udarac sa distance, ali siguran je bio golman Prve Iskre.

Uglavnom su domaći igrači napadali po bokovima, bivši fudbaler Budućnosti Ilijazi imao je dosta prostora po desnoj strani, pametno je to koristio i nezgodnim centaršutevima pravio konstantno probleme. Sigurno je danas na golu izgledao mladi Gavrilović, pokupio je dosta nezgodnih lopti i može se slobodno reći jedina svetla tačka u bledoj partiji Zvečanaca. U poslednjem minutu utakmice slobodan udarac za Budućnost izveo je iskusni Stevanović, gađao je levom nogom, ali golman domaćih sprečava pogodak i rezultat ostaje - 1:0. Treba spomenuti da je teren nekoliko minuta pre kraja napustio i kapiten Budućnosti Srećković zbog povrede zadnje lože.

U narednom kolu fudbaleri Prve Iskre idu u Šopić, dok Budućnost na svom terenu dočekuje Milutinac.