Obrenovac, 29.11.2021

SRPSKA LIGA BEOGRAD: Radnički na krilima Arsovića savladao Borac iz Lazarevca

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 08.11.2021.
Fk Radnički (Obrenovac) - Fk Borac (Lazarevac) 4:1 (1:0)

Fudbaleri Radničkog savladali su Borac iz Lazarevca u 13.kolu Srpske lige "Beograd" - 4:1. Centralna figura utakmice bio je napadač Uroš Arsović, nekadašnji đak Partizana i Čukaričkog postigao je het-trik i doneo svom timu velika tri boda.

Radnički je do prednosti došao u 22.minutu, odličan centaršut uputio je Kosta Pantazis, a na pravom mestu našao se Arsović i udarcem glavom postigao pogodak - 1:0. Brzo je Radnički mogao da duplira prednost, ali je Aleksić bio neprecizan iz povoljne situacije, tako da je rezultat na poluvremenu ostao - 1:0.

Nastavak utakmice doneo je pravu goleadu, a već u 49.minutu Arsović postiže pogodak i duplira prednost - 2:0. Isti igrač bio je na pravom mestu i u 69.minutu, kada je rutinski rešio situaciju i postigao svoj prvi het-trik u sezoni - 3:0. Uspeli su fudbaleri Borca da smanje minus u 75.minutu, lopta se posle kornera odbila do Igora Stojanovića koji postiže lep pogodak - 3:1. Tačku na ovaj susret stavio je agilni napadač Antić, iskoristio je asistenciju Markoskog i bio nepogrešiv u situaciji "jedan na jedan" - 4:1.

U narednom kolu izabranici Dejana Đuričića idu na teško gostovanje u Zemun.