Obrenovac, 23.10.2021

Rojkovac slavio na prolećnoj premijeri

Izvor: Lokalne novine | Obrenovac, 02.04.2019.
Fk Rojkovac - Fk Pobednik (Piroman) 4:0 (0:0)

Na otvaranju prolećnog dela prvenstva Rojkovac je na "Parku Kneževa" dočekao Pobednik iz Piromana i slavio rezultatom - 4:0. U listu strelaca upisali su se Nikola Isailović, Boriša Furtula i Vuk Ilić.

Od samog starta Rojkovac je krenuo silovito ka golu Pobednika, idealnu priliku u uvodnim minutima imao je Slavko Lazić. Odlično je centrirao Gajić, ali Lazićev udarac glavom odbranio je golman Pavlović. Samo nekoliko trenutaka kasnije Nemanja Milosavljević šutira, ali prečka je saveznik Pobednika.

Imao je Pobednik jednu priliku u prvom poluvremenu gde je mogao da pomrsi domaćinu račune. Kiks odbrane iskoristio je odlični Dobrosavljević, ušao je u šesnaesterac i uputio precizan udarac, ali na pravom mestu našao se Mijatović i sprečio siguran pogodak. Do kraja prvog poluvremena Rojkovac je još dva puta pogodio okvir gola, sreće nisu imali Isailović i Milosavljević.

Nastavak utakmice doneo je ono zbog čega se i gleda fudbal - golove. Goste je otvorio Nikola Isailović, dobio je prizemnu loptu od Milosavljevića i sa nekoliko metara pogodio praznu mrežu - 1:0. Posle primljenog gola golman Pobednika dobio je crveni karton i tako ostavio ekipu na cedilu, mesto između stativa zauzeo je Birčanin. Prednost je duplirao Ilić, izborio je slobodan udarac i isti realizovao - 2:0.

Isti igrač na pas Isailovića matira Birčanina i donosi ogromnih - 3:0. Tačku na utakmicu stavio je rezervista Boriša Furtula. Dobio je jednu loptu i hladnokrvno ispod golmana pogodio ugao za veliku radost navijača. U narednom kolu Rojkovac ide na teško gostovanje u Dren, a Pobednik na svom terenu dočekuje Posavinu.