Obrenovac, 19.09.2021

EX YU U EVROPSKOJ LIGI

Izvor: sportklub.rs/Branimir Smili─ç/Lokalne novine | Obrenovac, 09.10.2020.
Rukometa┼íi hrvatskog Neksea, makedonskog Metalurga i slovena─Źkog Trimo Trebnja plasirali su se u grupnu fazu EHF Evropske lige

Nekse je u revanšu u Našicama pobedio Bidasou 29:49 i tako nadoknadio tri gola minuta iz provg duela u Španiji (27:30).

Ekipa iz Hrvatske je na poluvremenu vodila 13:11 i do kraja me─Źa uspela je da obezbedi neophodnu prednost iako su gosti u 49. minutu izjedna─Źili na 22:22. Kod rezultata 27:24 golove vredne prolaska u grupnu fazu postigli su Mateo Rodin i Marin Jelini─ç.

Halil Jaganjac je sa 11 pogodaka bio najefikasniji, Rodin je dodao pet, a Jelini─ç, ─Éanfranko Pribetik i Tomi Vozab po ─Źetiri.

Metalurg je Skoplja je u neizvesnom me─Źu u Švajcarskoj sa─Źuvao dva gola viška iz prvog duela i ukupnim rezultatom 47:46 obezbedio mesto u grupnoj fazi drugog po ja─Źini kluposkog takmi─Źenja u Evropi. U Makedoniji je bilo 26:24, a u revanšu 22:21.

Filip Gavranovi─ç je sa šest pogodaka predvodio Lucern, a Jernej Pape┼ż i Hleb Harbuc su imali po ─Źetiri. Kod gostiju Branko Kankaras je upisao pet, Marko Tarabokia ─Źetiri, a Marijan Mari─ç tri gola.

Ekipa Trima iz Trebnja je u Novom Mestu bila bolja od ma─Ĺarskog Balaronfurda 23:22 (13:10). Prvi duel u Ma─Ĺarskoj je odlo─çen zbog koronavirusa, a odlukom EHF o putniku u grupnu fazu odlu─Źivao je jedan duel.

Junak trijumfa slovena─Źke ekipe bio je Gal Cirar koji je, pored toga što je bio najefikasniji sa pet pogodaka, postigao i odlu─Źuju─Źi gol, dok je Dino Hamidovi─ç zabele┼żio ─Źetiri. Kod gostiju po šest pogodaka postigli su Dejan Malinovi─ç i Laslo Kerenji.

Grupna faza novoformiranog takmi─Źenja po─Źe─çe 20. oktobra, a u svakoj od ─Źetiri grupe bi─çe po šest klubova.

Vuk Ili─ç PR Agencija za izradu i odr┼żavanje WEB portala LOKALNE NOVINE Obrenovac
Upotreba autorskog materijala objavljenog na stranicama ovog portala dozvoljena je uz obavezno navo─Ĺenje izvora