Obrenovac, 25.05.2024

ZVEZDA RAZBILA ASVEL I OSTALA BEZ TOP 8

Izvor: Kurir sport/Lokalne novine | Obrenovac, 01.04.2023.
Crveno-beli SJAJNOM odbranom slavili u Francuskoj, Dobrić HEROJ pobede!

Košarkaši Crvene zvezde Meridian savladali su Asvel na gostovanju u utakmici 32. kola Evrolige rezultatom 60:76

U prvom poluvremenu gledali smo rezultatsku klackalicu, gde su obe ekipe smenjivale u vođstvu.

U nastavku Zvezda je zaigrala sjajnu odbranu i zahvaljujući pre svega raspoloženom Dobriću stigla do ubedljive pobede.

Ognjen Dobrić je bio najefikasniji igrač meča sa 18 poena.

Fakundo Kampaco je ubacio 11 pena, a pratili su ga Luka Vildoza i Bendžamin Bentil sa po 10 poena.

Kod domaćina najefikasniji bio Nando de Kolo sa 14 poena

I pored ove pobede, Zvezda je, zbog rezultata u ostalim mečevima, izgubila šanse za plasman među osam i plej-of Evrolige.

Zvezda je na 11. mestu na tabeli sa 15 pobeda i 17 poraza, a Asvel je na poslednjem, 18. mestu sa skorom 8-24

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Olimpijakos, dok će Asvel gostovati Baskoniji.

Ranije večeras, Baskonija je kao domaćin pobedila Fenerbahče sa 92:69, dok je Olimpijakos u atinskom derbiju savladao Panatinaikos sa 81:73.

Trener crveno-belih Duško Ivanović oprezan je pred ovaj meč.

"Asvel je super atletska ekipa. Protiv njih je teško igrati, igraju prilično slično kao Valensija. Međutim, oni su fizički dominantniji u odnosu na Valensiju i uz to imaju visokog centra koji pravi razliku u reketu", rekao je Ivanović, prenosi zvanični sajt kluba.

Argentinski košarkaš Fakundo Kampaco je istakao da Crvena zvezda putuje u Francusku da odigra najbolje što može.

"Ako želimo da pobedimo, moramo da budemo pametni, ali i puni energije, borbenosti... To je jedini način da tamo trijumfujemo", zaključio je Kampaco.

Dva tima sastajali su se do sada sedam puta. Crvena zvezda ima skor 4-3, po dve pobede ostvarila je kod kuće i na strani.