Obrenovac, 03.06.2023

KOMPLETAN RASPORED I SATNICA SVIH UTAKMICA SVETSKOG PRVENSTVA U KATARU


Izvor: Espreso/Lokalne novine | Obrenovac, 09.11.2022.
Evo kada igra Srbija!

Foto:Depaj, Nejamr, Mitrović i Son, Foto: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN, EPA-EFE/YONHAP SOUTH KOREA OUT, EP​A-EFE/MOHAMMED BADRA, EPA-EFE/Fredrik Varfjell NORWAY OUT


Nešto manje od dve nedelje ostalo je do početka takmičenja na Svetskom fudbalskom prvenstvu u Kataru, a evo celokupnog rasporeda takmičenja koje će trajati od 20. novembra do 18. decemrba.

Početak turnira je zakazan za nedelju, 20. novembar i počeće utakmicom između domaćina Katara i Ekvadora na stadion Al-Bait, neposredno posle ceremonije svečanog otvaranja.

Sledi mesec dana takmičenja do finala koje je na programu u nedelju, 18. decembra, na stadionu Lusail, 15 kilometara severno od Dohe.

Raspored po fazama takmičenja:

- Od 20. do 24. novembra utakmice prvog kola grupne faze

- Od 25. do 28. novembra utakmice drugog kola grupne faze

- Od 29. novembra do 2. decembra utakmice trećeg kola grupne faze

- Od 3. do 6. decembra utakmice osmine finala

- 9. i 10. decembra utakmice četvrfinala

- 13. i 14. decembra utakmice polufinala

- 17. decembra meč za treće mesto

- 18. decembra finalna utakmica

Evo i kompletnog rasporeda utakmica na predstojećem Mundijalu:

GRUPA A - Katar, Ekvador, Senegal, Holandija

1. kolo, 20. i 21. novembra 17.00 Katar - Ekvador (Al Kor) 17.00 Senegal - Holandija (Doha) 2. kolo, 25. novembra 14.00 Katar - Senegal (Doha) 17.00 Holandija - Ekvador (Al Rajan) 3. kolo, 29. novembra 16.00 Ekvador - Senegal (Al Rajan) 16.00 Holandija - Katar (Al Kor)

GRUPA B - Engleska, Iran, SAD, Vels

1. kolo, 21. novembra 14.00 Engleska - Iran (Al Rajan) 20.00 SAD - Vales (Al Rajan) 2. kolo, 25. novembra 11.00 Vales - Iran (Al Rajan) 20.00 Engleska - SAD (Al Kor) 3. kolo, 29. novembra 20.00 Vels - Engleska (Al Rajan) 20.00 Iran - SAD (Doha)

GRUPA C - Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska

1. kolo, 22. novembra 11.00 Argentina - Saudijska Arabija (Lusail) 17.00 Meksiko - Poljska (Doha) 2. kolo, 26. novembra 14.00 Poljska - Saudijska Arabija (Al Rajan) 20.00 Argentina - Meksiko (Lusail) 3. kolo, 30. novembra 20.00 Poljska - Argentina (Doha) 20.00 Saudijska Arabija - Meksiko (Lusail)

GRUPA D - Francuska, Danska, Tunis, Australija

1. kolo, 22. novembra 14.00 Danska - Tunis (Al Rajan) 20.00 Francuska - Australija (Al Vakra) 2. kolo, 26. novembra 11.00 Tunis - Australija (Al Vakra) 17.00 Francuska - Danska (Doha) 3. kolo, 30. novembra 16.00 Australija - Danska (Al Vakra) 16.00 Tunis - Francuska (Al Rajan)

GRUPA E - Španija, Nemačka, Japan, Kostarika

1. kolo, 23. novembra 14.00 Nemačka - Japan (Al Rajan) 17.00 Španija - Kostarika (Doha) 2. kolo, 27. novembra 11.00 Japan - Kostarika (Al Rajan) 20.00 Španija - Nemačka (Al Kor) 3. kolo, 1. decembra 20.00 Japan - Španija (Al Rajan) 20.00 Kostarika - Nemačka (Al Kor)

GRUPA F - Belgija, Kanada, Maroko, Hrvatska

1. kolo, 23. novembra 11.00 Maroko - Hrvatska (Al Kor) 20.00 Belgija - Kanada (Al Rajan) 2. kolo, 27. novembra 14.00 Belgija - Maroko (Doha) 17.00 Hrvatska - Kanada (Al Rajan) 3. kolo, 1. decembra 16.00 Hrvatska - Belgija (Al Rajan) 16.00 Kanada - Maroko (Doha)

GRUPA G - Brazil, SRBIJA, Švajcarska, Kamerun

1. kolo, 24. novembra 11.00 Švajcarska - Kamerun (Al Vakra) 20.00 Brazil - SRBIJA (Lusail) 2. kolo, 28. novembra 11.00 Kamerun - SRBIJA (Al Vakra) 17.00 Brazil - Švajcarska (Doha) 3. kolo, 2. decembra 20.00 SRBIJA - Švajcarska (Doha) 20.00 Kamerun - Brazil (Lusail)

GRUPA H - Portugal, Gana, Urugvaj, Južna Koreja

1. kolo, 24. novembra 14.00 Urugvaj - Južna Koreja (Al Rajan) 17.00 Portugal - Gana (Doha) 2. kolo, 28. novembra 14.00 Južna Koreja - Gana (Al Rajan) 20.00 Portugal - Urugvaj (Lusail) 3. kolo, 2. decembra 16.00 Gana - Urugvaj (Al Vakra) 16.00 Južna Koreja - Portugal (Al Rajan)

OSMINA FINALA

3. decembra - 16.00 1A - 2B (Al Rajan)

20.00 1C - 2D (Al Rajan)

4. decembra - 16.00 1D - 2C (Doha)

20.00 1B - 2A (Al Kor)

5. decembra - 16.00 1E - 2F (Al Vakra)

20.00 1G - 2H (Doha)

6. decembra 16.00 1F - 2E (Al Rajan)

20.00 1H - 2G (Lusail)

ČETVRTFINALE

9. decembra - 16.00 1E/2F - 1G-2H (Al Rajan) - 1

20.00 1A/2B - 1C/D2 (Lusail) - 2

10. decembra - 16.00 1F/2E - 1H/2G (Doha) - 3

20.00 1B/2A - 1D/2C (Al Kor) - 4

POLUFINALE

13. decembra - 20.00 1-2 (Lusail)

14. decembra 20.00 3-4 (Al Kor)

ZA 3. MESTO 17. decembra - 16.00 (Al Rajan)

FINALE 18. decembra - 16.00 (Lusail)





Lokalne Novine Obrenovac


Vuk Ilić PR Agencija za izradu i održavanje WEB portala LOKALNE NOVINE Obrenovac
Portal LOKALNE NOVINE je javno internet glasilo registrovano pod brojem : IN 000333
Upotreba autorskog materijala objavljenog na stranicama ovog portala dozvoljena je uz obavezno navođenje izvora
Ostale uslove korišćenja portala pročitajte OVDE