Obrenovac, 25.05.2024

BORZAŠ I BANDA SRUŠILI NORVEŠKU

Izvor: Kurir sport/Lokalne novine | Obrenovac, 10.03.2023.
Rukometaši GOLČINOM u poslednjim sekundama slavili u paklenoj atmosferi u Spensu

Rukometaši Srbije savladali su u Novom Sadu Norvešku rezultatom 25:24 (12:14) u utakmici tre─çeg kola Grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je ostvarila tre─çu pobedu u tri utakmice i ostala na vrhu tabele sa maksimalnim u─Źinkom. Norveška je do┼żivela prvi poraz i sada je na drugom mestu sa ─Źetiri boda. Frinska je tre─ça sa dva boda, a Slova─Źka na za─Źelju bez bodova.

Gol odluke je postigao Uroš Borzaš u poslednjim sekundama, a zatim je otr─Źao na tribine i proslavio pobedu sa nekoliko hiljada freneti─Źnih navija─Źa u novosadskom Spensu.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Bogdan Radivojevi─ç i Dragan Pešmalbek sa po pet golova, dok je Nemanja Ili─ç dodao gol manje.

U gostuju─çoj selekciji bolji od ostalih je bio Magnus Abelvik Red sa šest pogodaka, a Sander Sagosen i Kristijan Bjernsen su upisali po ─Źetiri gola.

Velike zasluge za pobedu idu i golmanu Dejanu Bandi Milosavljevu, koji je imao ─Źak 10 odbrana, od ─Źega tri sedmerca.

Ve─çi deo prvog poluvremena prednost je bila na strani Norveške, koja je do najve─çih plus ─Źetiri stigla u 18. minutu (6:10).

Srbija je u finišu prvog dela smanjila na 12:14 pogotkom Pešmalbeka, a tim rezultatom otišlo se na pauzu.

Selekciji Srbije bilo je potrebno 15 minuta u drugom poluvremenu da do─Ĺe do izjedna─Źenja (19:19), da bi ve─ç u slede─çem napadu vo─Ĺstvo doma─çoj reprezentaciji doneo Pešmalbek.

U poslednji minut Srbija je ušla sa golom prednosti, ali je deset sekundi pre kraja izjedna─Źio Red.

Srbija je ipak uspela da do─Ĺe do pobede nad skandinavskom selekcijom, a strelac odlu─Źuju─çeg gola u poslednjem napadu bio je Uroš Borzaš.

U okviru ove grupe Finska je na svom terenu pobedila Slova─Źku sa 30:27 (11:13).

Ve─ç u nedelju ove dve reprezentacije igraju u Bergenu utakmicu 4. kola kvalifikacija.

Na Evropsko prvenstvo u Nema─Źkoj plasira─çe se po dve najbolje selekcije iz svake grupe, kao i ─Źetiri najbolje rangirane tre─çeplasirane reprezentacije.

Vuk Ili─ç PR Agencija za izradu i odr┼żavanje WEB portala LOKALNE NOVINE Obrenovac
Upotreba autorskog materijala objavljenog na stranicama ovog portala dozvoljena je uz obavezno navo─Ĺenje izvora