Obrenovac, 29.11.2021

NAŠ KAJAKAŠ POSTAO SVETSKI ŠAMPION

Izvor: nova.rs/Miodrag Dimitrijevi─ç/Lokalne novine | Obrenovac, 09.09.2021.
Bojan Zdelar, srpski kajaka┼í, po prvi put u karijeri postao je ┼íampion sveta za mla─Ĺe seniore

U finalu trke na 500 metara ubedljivo je trijumfovao i pored problema u polufinalu.

Zdelar je u─Źestvovao i na Olimpijskim igrama u Tokiju, a sada je u Portugalu stigao do zlatne medalje. Zdelar je pre dve godine u disciplini na 1.000 metara osvojio najsjajnije odli─Źje tokom Evropskog prvenstva u Ra─Źicama.

„Ju─Źe sam u svojoj disciplini zauzeo ─Źetvrto mesto zbog odre─Ĺenih tehni─Źkih grešaka prilikom veslanja, pa sam ┼żeleo na 500 metara da se iskupim jednom kvalitetnom trkom. Uspelo mi je da iz devete staze trijumfujem, bilo je i jakog vetra, ali smatram da sam potpuno zaslu┼żeno stigao do zlata“, rekao je ─Źlan kajak kluba Val.

U samoj završnici je uspeo da nadmaši Torbjorna Raska iz Danske za 65 stotinki, dok je tre─çeplasirani Denis Kernen kasnio sekundu i 35 stotinki.

Bila je ovo druga medalja za Srbiju jer je prvog dana šampionata Marija Dostani─ç stigla do srebra u trci na 500 metara.

Vuk Ili─ç PR Agencija za izradu i odr┼żavanje WEB portala LOKALNE NOVINE Obrenovac
Upotreba autorskog materijala objavljenog na stranicama ovog portala dozvoljena je uz obavezno navo─Ĺenje izvora